Zamknij
REKLAMA

Mieszkanie w mieście przyszłości – nowe nieruchomości w Gdyni

09.47, 08.09.2022 materiał partnera
materiał partnera

W 2020 roku Gdynia znalazła się na czwartym miejscu w rankingu “The Tech Cities of the Future” sporządzanym przez fDi Magazine i trzykrotnie zdobywała tytuł “Polish City of The Future” (Polskie Miasto Przyszłości). Oznacza to, że miasto jest niezwykle przyjazną lokalizacją dla inwestycji i biznesu oraz posiada duży potencjał gospodarczy i rozwojowy.

Widać to również na przykładzie deweloperów Gdyni – w ciągu ostatnich lat przybyło ich dość dużo, a na mapie miasta powstało wiele nowych inwestycji mieszkaniowych.

Dziś bierzemy na tapetę rynek pierwotny “miasta przyszłości”:

  • co się buduje w Gdyni;
  • jakie są orientacyjne ceny mieszkań;
  • na co warto zwrócić uwagę inwestorowi w nieruchomości.

Coraz więcej, coraz lepiej

Aktualna oferta nowych mieszkań w Gdyni jest nie tylko liczna, ale też różnorodna. Obecnie na terenie miasta realizuje się następujące typy nieruchomości:

  • wielorodzinne kompleksy mieszkalne – coraz bardziej nawiązujące do wielkomiejskiego typu zabudowy, nowoczesne, wyposażone w przynależny teren i wykonane w dobrym standardzie;
  • kameralne apartamenty oraz wille miejskie – na potrzeby inwestorów oraz do użytku własnego, ulokowane w otoczeniu zieleni w cichych częściach miasta;
  • inwestycje klasy premium – przeważnie dedykowane pod wynajem apartamenty zaprojektowane w najatrakcyjniejszych częściach Gdyni i w pobliżu kluczowych atrakcji;
  • jednorodzinne kompleksy mieszkalne, przeważnie w zabudowie bliźniaczej bądź szeregowej, realizowane na obrzeżach miasta.

Najpopularniejszym typem wśród osób poszukujących mieszkania do użytku własnego pozostają mieszkania na osiedlach wielorodzinnych. Inwestycje te oferują coraz lepszą infrastrukturę, która również jest ważnym argumentem podczas wyboru lokalu.

Inwestycji bez podstawowych udogodnień, takich jak teren rekreacyjny, parkingi, oświetlenie czy pomieszczenia do przechowywania, już się po prostu nie realizuje, a duża część nowych osiedli posiada też dodatkowe atuty – tak jak inwestycja Wiczlino-Ogród realizowana przez dewelopera Hossa posiada na terenie prywatne przedszkole, boiska sportowe oraz ochronę.

Co dla inwestora?

“Miasto przyszłości” nie bez powodu posiada ten tytuł, gdyż jednym z kluczowych kryteriów rankingu fDi Magazine jest perspektywiczność inwestycyjna. Otóż gdyński rynek pierwotny posiada bardzo dużo ofert dla inwestorów w nieruchomości.

Są to realizacje o zróżnicowanej specyfice i konfiguracji – klasyczne modernistyczne apartamentowce w centrum miasta, takie jak Plac Unii ulokowany w bliskim sąsiedztwie plaży i portu, czy też położone na terenach nadmorskich kompleksy apartamentów wakacyjnych.

Oczywiście, głównym wyróżnikiem tego typu inwestycji są udogodnienia – w kompleksach apartamentów inwestycyjnych z reguły przewidziano rozbudowaną infrastrukturę usługową i rekreacyjną oraz technologiczne innowacyjne rozwiązania podnoszące standard nieruchomości. Przykładowo, w inwestycji Św. Piotra położonej na Śródmieściu dostępne są usługi portierni, na parterze znajdują się lokale usługowe oraz siłownia, a na dachu – taras wypoczynkowy dla mieszkańców. Apartamenty inwestycyjne są też często sprzedawane w stanie wykończonym, co istotnie przyspiesza rozpoczęcie użytkowania lokalu.

Co z cenami mieszkań w Gdyni?

Choć Trójmiasto wyróżnia się dynamicznym wzrostem cen mieszkań, w Gdyni nadal znajdziemy lokum w dość przystępnej cenie. Ofert ze średniej półki cenowej jest dość sporo – są to przede wszystkim mieszkania na osiedlach wielorodzinnych oraz jednorodzinne domki. Lokalizacja przystępnych nieruchomości na mapie miasta też jest dość różna: położone są w obszarach administracyjnych Wielki Kack, Chwarzno-Wiczlino, Oksywie, Leszczynki, Grabówek, Cisowa, Chylonia, Mały Kack.

Stawki nie stoją w miejscu, i najprawdopodobniej w rok 2023 wejdziemy już z wyższymi cenami mieszkań.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%