Zamknij
REKLAMA

Kalkulator kredytu w pigułce - jak z niego korzystać oraz jakie ma funkcje

08:20, 30.03.2021 | materiały patnera

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem kredytu i wiesz, że jest to poważna decyzja dla Twojego domowego budżetu, skorzystaj z dostępnego w sieci kalkulatora kredytu. Poniżej poznasz kilka ciekawych funkcji tego urządzenia, które z pewnością pozwolą na zaplanowanie całego przedsięwzięcia oraz pomogą Ci w finansowym bezpieczeństwie. 

Co to jest kalkulator kredytu i jak z niego korzystać?

Narzędzie to warto wykorzystać podczas szukania kredytu gotówkowego. Kalkulator kredytu pozwala na obliczenie całkowitego kosztu kredytu, tj. między innymi z oprocentowaniem, a także umożliwia poznanie wysokości poszczególnych rat. To właśnie dzięki niemu jesteś w stanie dowiedzieć się, jak będzie wyglądał harmonogram spłaty Twojego zobowiązania. Pamiętaj jednak, że wszelkie obliczenia wykonane z pomocą kalkulatora kredytu są poglądowe i szacunkowe, a informacje tam uzyskane nie zawsze muszą być identyczne Z wiadomościami uzyskanymi w banku.

Cały koszt zobowiązania kredytowego jest uzależniony od kilku czynników, w szczególności od wysokości prowizji oraz oprocentowania. W pola kalkulatora kredytu wpisuje się następujące dane:

  • kwotę kredytu, 
  • okres spłaty zobowiązania,
  • oprocentowanie, a jeśli nie wiesz jakie - wystarczy wybrać domyślną wysokość,
  • rodzaje rat, a więc czy zamierzasz spłacać kredyt w równych, czy też malejących bądź rosnących ratach,
  • prowizje kredytu.

Poszczególne dane uzależnione są od rodzaju kalkulatora kredytowego. Na rynku dostępne są bowiem różne typy tych narzędzi, przykładowo kalkulatory kredytów hipotecznych, samochodowych oraz konsolidacyjnych. Po uzupełnieniu tych rubryk możesz przejść do obliczenia raty zobowiązania, a także do listy dostępnych ofert poszczególnych banków.  

Jakie są korzyści kalkulatora kredytowego?

To właśnie dzięki kalkulatorowi jesteś w stanie zaplanować swój domowy budżet jeszcze przed zaciągnięciem zobowiązania. Poznasz miesięczne raty i dowiesz się, czy kredy nie będzie dla Ciebie zbytnim obciążeniem pieniężnym. Co więcej, dzięki kalkulatorowi jesteś w stanie oszczędzić dużo czasu, gdyż bez wychodzenia z mieszkania możesz porównać dostępne oferty kredytowe różnych banków. 

Dodatkowo korzystanie z kalkulatora kredytu jest całkowicie darmowe, proste i nie wymaga większych umiejętności. Używając go, nie musisz mieć szerokiej wiedzy z ekonomii, czy finansów. Będziesz mógł personalizować oferty pod Twoje parametry i potrzeby. Harmonogram spłat kredytu wraz z przedstawionymi danymi, tj. odsetkami, wysokością rat, kapitale, będzie Ci pomocny podczas wyboru konkretnej oferty. 

Dodatkowo, w sieci dostępne są narzędzia, które pozwolą Ci poznać Twoją zdolność kredytową, a wszystko to dzięki wskazaniu osiąganych dochodów oraz kosztów utrzymania życia codziennego. Pozwala to na orientacyjne sprawdzenie możliwości kredytowych, na przykład w przypadku chęci zaciągnięcia kredytu hipotetycznego. Mimo tego, że urządzenie to jest jedynie poglądowe i wskazuje na orientacyjną wysokość kredytu, z pewnością przydaje się w przypadku, gdy zastanawiasz się nad wzięciem kredytu. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%