Zamknij
REKLAMA

Szumowski: dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia

15:35, 18.08.2020 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

"Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia (...). Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne. Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu (...), chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, chciałbym leczyć pacjentów" - mówił Szumowski na briefingu.(PAP)

Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia - oświadczył we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Poinformował, że pozostaje posłem, chce też wrócić do wykonywania wyuczonego zawodu lekarza.

Prof. Łukasz Szumowski 9 stycznia 2018, w ramach rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego, został mianowany ministrem zdrowia, zastępując na stanowisku Konstantego Radziwiłła. W wyborach w 2019 kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu płockim. Uzyskał mandat posła IX kadencji, otrzymując 35 798 głosów.

15 listopada 2019 objął ponownie urząd ministra zdrowia, wchodząc w skład drugiego rządu dotychczasowego premiera. Znacząco zyskał na popularności podczas pandemii COVID-19 i przez dłuższy czas według sondaży utrzymywał lokatę najbardziej zaufanego polityka w Polsce.

Autor: Klaudia Torchała, Marzena Kozłowska

tor/ mzk/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA