Zamknij
REKLAMA

"Po polsku o historii" - Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe w II LO

11:22, 08.09.2020 | hs za: II LO
Skomentuj
REKLAMA

Zapraszamy  uczniów szkół podstawowych klas IV-VI,  klas VII-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie  "Po polsku o historii". Organizatorami Dyktanda są Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.Organizatorem etapu wojewódzkiego dla województwa pomorskiego jest II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni.

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz znajomości języka ojczystego. Jest wreszcie Dyktando szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości. W latach 2013-2016 projekt realizowany był w szkołach województwa małopolskiego. Od roku 2017 uczestnikami Dyktanda są uczniowie kolejnych województw oraz szkół polskich poza granicami kraju.

Edycja 2020

W roku 2020 uczestnikami projektu będą szkoły i uczniowie z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz po raz pierwszy z województwa pomorskiego.Tegoroczna edycja Dyktanda przygotowywana jest zgodną wolą organizatorów i Partnerów wojewódzkich mimo szczególnej sytuacji, która nas wszystkich od kilku miesięcy dotyka i ogranicza - epidemii.Wierzymy, że projekt uda się zrealizować w warunkach zapewniających wszystkim komfort i bezpieczeństwo. Będziemy wspólnie reagować na istniejące ograniczenia i przystosowywać warunki realizacji do naszych wspólnych możliwości.

Rok obecny, jak każdy, niesie wiele ważnych rocznic ze współczesnej historii Polski i z pewnością będziemy chcieli te fakty i wydarzenia w tegorocznych tekstach zauważyć, nie pomijając również najważniejszych zdarzeń czasu bieżącego.Pozostajemy z nadzieją, że VIII edycja Dyktanda stanie się faktem. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz wszystkich nauczycieli i wychowawców do udziału w naszym Konkursie!

Rejestracja szkół możliwa jest do 29 września 2020: - przez stronę internetową Fundacji „Zawsze Warto” www.zawszewarto.pl lub- http://www.dyktandoniepodleglosciowe.pl/ - na stronie można również zapoznać się z regulaminem.

(hs za: II LO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%