Zamknij
REKLAMA

W 3. Flotylli Okrętów zainaugurowano roku szkoleniowego 2021

14:00, 08.01.2021 | hs za: 3.FO/foto Marta Skowrońska/3.FO
Skomentuj
REKLAMA

W noworocznej inauguracji uczestniczyli dowódcy wszystkich jednostek podległych dowódcy 3. Flotylli Okrętów a także kadra kierownicza dowództwa gdyńskiej Flotylli. Kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec, podsumował miniony rok szkoleniowy, podkreślając, że wszystkie postawione przed Flotyllą zadania zostały wykonane, a założone cele osiągnięte.

Podziękował całemu stanowi osobowemu jednostek podległych 3. FO za rzetelne podejście do służby oraz godne reprezentowanie wizerunku polskiego marynarza. Życzył także wszelkiej pomyślności w realizacji postawionych celów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i przysłowiowego marynarskiego szczęścia w 2021 roku.

W ramach inauguracji roku szkoleniowego, nie zabrakło części dydaktycznej. Przedstawiono główne zamierzenia działalności operacyjnej i szkoleniowej 3. FO w aspekcie programowanych ćwiczeń w 2021 roku. Zaprezentowane zostały również wykłady nt. „Neutralizacja brytyjskiej bomby Tallboy z okresu II Wojny Światowej w Świnoujściu”, „3. Flotylla Okrętów w krajobrazie Gdyni” oraz „Historia Wojskowej Składnicy Tranzystorowej na Westerplatte – fakty i mity”.

W ramach inauguracji nowego roku szkoleniowego na pokładzie okrętu szkolnego ORP Wodnik dowódca 3. Flotylli Okrętów, kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec oraz dyrektor Liceum Służb Mundurowych im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, Marek Kuchnowski podpisali porozumienie o współpracy.

Głównymi założeniami porozumienia zawartego na pokładzie okrętu szkolnego ORP Wodnik jest m. in.: współdziałanie w zakresie wychowania patriotycznego młodzieży, umacniania etosu chlubnych tradycji Marynarki Wojennej a także popularyzowania w środowisku wojskowym i szkolnym działań zmierzających do kształtowania świadomości historycznej i patriotyczno – obronnej młodzieży.

Podstawą do zawierania tego typu porozumień jest Decyzja Nr 187/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 czerwca 2009 r. w sprawie wprowadzenia zasad współpracy Resortu Obrony Narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi.

(hs za: 3.FO/foto Marta Skowrońska/3.FO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA