Zamknij
REKLAMA

Dołącz do ekipy - zostań ratownikiem na gdyńskich kąpieliskach

23:41, 05.04.2021 | hs za: UM Gdyni/foto GCS
Skomentuj
REKLAMA

Trwa rekrutacja na ratowników wodnych i medycznych, którzy zabezpieczać będą gdyńskie kąpieliska morskie w sezonie 2021. To dobry moment, aby przybliżyć kilka faktów i ciekawostek z zakresu pracy naszych ratowników, którzy od lat strzegą bezpieczeństwa osób wypoczywających na naszych plażach.

Gdyńskie Centrum Sportu od 1998 roku organizuje kąpieliska w 4 dzielnicach miasta. Są to Babie Doły (100 m), Śródmieście (200 m), Redłowo (200 m) i Orłowo (100 m) na terenie Gminy Gdynia. Funkcjonuję one każdego dnia w sezonie letnim w godzinach od 9.30 do 17.30.

Od 1998 roku, czyli od początku ich działania pod egidą GCS, na gdyńskich kąpieliskach morskich nie utonęła żadna osoba, co świadczy o profesjonalizmie ratowników zatrudnianych w Gdyni. W ubiegłym roku zanotowano 45 interwencji medycznych w tym 7 zagrażających bezpośrednio życiu, których poszkodowani zostali przekazani Zespołom Ratownictwa Medycznego. Interwencji w wodzie, kiedy to zespoły ratownictwa wodnego musiały wypłynąć między innymi do samotnych pływaków poruszających się poza wyznaczonym terenem kąpieliska czy akcji technicznych zanotowano 64.

Gdyńskie Centrum Sportu zatrudnianym ratownikom oferuje bardzo ciekawe i atrakcyjne warunki pracy.

– Każdy, kto przejdzie przez proces kwalifikacji, otrzyma profesjonalne szkolenie stanowiskowe, prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę instruktorską,  przygotowujące i uwzględniające pracę na gdyńskich kąpieliskach morskich. Będzie mógł pracować w rotacyjnym systemie uwzględniającym indywidualne potrzeby. Ratownicy na bieżąco będą mogli korzystać z zaplecza socjalnego i każdy z nich otrzyma ubiór dostosowany do panujących na plaży warunków atmosferycznych. Młodzi ratownicy mogą liczyć jednocześnie na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie na umowę zlecenie podczas całego czasu trwania pracy kąpieliska – podsumowuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Gdyńscy ratownicy wodni nie tylko zajmują się patrolowaniem plaż i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. To również utytułowany zespół, który regularnie bierze udział z powodzeniem w ogólnopolskich zawodach w tym tych najwyższej rangi, Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym, regularnie plasując się w nich na czołowych lokatach.

Jeżeli chcesz zostać jednym z gdyńskich ratowników, zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy:  Nabór na stanowisko ratownika wodnego oraz ratownika medycznego na gdyńskich kąpieliskach morskich.

(hs za: UM Gdyni/foto GCS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

0 0

Jestem chętny 13:44, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%