Zamknij
REKLAMA

Podchorki dają korki

14:04, 06.04.2021 | hs za: kmdr por. Wojciech Mundt rzecznik prasowy/AMW
Skomentuj
REKLAMA

Od 1 marca br. ruszyła akcja podchorążych AMW pn. „Podchorki dają korki”, polegająca na udzielaniu korepetycji on-line dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. W ten sposób podchorążowie pomagają w nauce swoim młodszym kolegom i koleżankom.

Akcję rozpoczęliśmy od pomocy wychowankom z Placówek Opiekuńczo-wychowawczych z terenu Gdyni, jednakże możemy w ten sposób pomagać każdemu, kto takiej pomocy potrzebuje. Cieszę się bardzo, że podchorążowie wyszli z tą inicjatywą i że chętnie dzielą się swoim czasem, zdolnościami i umiejętnościami z innymi osobami” - relacjonuje kapelan AMW ks. por. Tomasz Wojciechowski, koordynator akcji.

W czasie pandemii chcemy pomagać innym. Ta akcja jest skierowana do wszystkich dzieci i młodzieży, z którymi możemy podzielić się swoją wiedzą. Moi koledzy i koleżanki podchorążowie bardzo pozytywnie odpowiedzieli na taki pomysł pomocy. Jest nas wielu i wciąż czekamy na nowe zgłoszenia” - mówi pchor. Weronika Słomian pomysłodawca i koordynator akcji.

Po miesiącu realizacji naszej akcji pomocą objęte jest 35 dzieci z 4 placówek opiekuńczo-wychowawczych, 1 zespołu szkolnego i kilku z indywidualnych zgłoszeń. Natomiast w akcję na dziś zaangażowanych jest 35 podchorążych, a kilkudziesięciu czeka na kolejne zgłoszenia. „Czekamy na kolejne zgłoszenia by pomagać” - dodaje kapelan AMW.

Pomoc udzielana jest z matematyki, chemii, biologii, fizyki, języka polskiego, historii, języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i hiszpańskiego, a także przedmiotów typowo technicznych (mechanika techniczna). Akcja nabiera rozpędu i pojawiają się już zapytania spoza Trójmiasta, np.: o możliwość zgłoszenia dziecka (Malbork, Toruń).

Zgłoszenia można kierować na adres [email protected], wszelkich informacji udziela kapelan AMW ks. por. Tomasz Wojciechowski (604 265 256).

(hs za: kmdr por. Wojciech Mundt rzecznik prasowy/AMW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%