Zamknij
REKLAMA

Trwają zapisy na konsultacje strategii dla młodzieży w woj. pomorskim!

22:47, 07.04.2021 | hs za: gov.pl
Skomentuj
REKLAMA

Już 13 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 12 kwietnia.

- Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względu na poglądy – mówi inicjator konsultacji Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na sześć obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat”.

Konsultacje dla woj. pomorskiego rozpoczną się 13 kwietnia br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem:  https://strategiadlamlodych4.webankieta.pl/. Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 12 kwietnia (poniedziałek) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

Harmonogram konsultacji dla kolejnych województw będzie sukcesywnie ogłaszany na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.

Pierwsze trzy spotkania konsultacyjne, dla województwa mazowieckiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego zakończyły się dużym sukcesem angażując młodych ludzi z ponad 350 organizacji i środowisk młodzieżowych. Uczestnicy konsultacji wypracowali wspólnie ponad 740 wniosków z analizy stanu obecnego i zaproponowali aż 546 rozwiązań.Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

Do udziału w konsultacjach zaprasza Marek Dudziński, radny Rady Miasta Gdyni:

 

* * *

Młodzi Polacy! Jako Wasz reprezentant, Pełnomocnik rządu ds. Polityki Młodzieżowej chciałbym zaprosić Was do współtworzenia Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia. W każdym województwie przeprowadzimy szereg konsultacji i spotkań, na których zapytam Was o to, jakie macie pomysły na rozwiązanie najważniejszych wyzwań społecznych i gospodarczych, przed którymi stoi nasze Państwo.

Jestem przekonany, że przepisy prawa kształtujące rzeczywistość, nie powinny powstawać w gabinetach politycznych. Kto, jak nie Wy najlepiej rozumie potrzeby młodego pokolenia Polaków.

Niech owocem naszej wspólnej pracy będzie utworzenie dokumentu strategicznego, który będzie odpowiadał na realne potrzeby i oczekiwania wszystkich młodych Polek i Polaków. Jestem przekonany, że Strategia RP na Rzecz Młodego Pokolenia będzie dokumentem, który pokaże konkretne rozwiązania i pomysły, których wcielenie w życie sprawi, że będziemy jeszcze bardziej dumni z naszego kraju.Główną ideą konsultacji jest więc aktywizacja oraz włączenie młodego pokolenia Polaków w proces współdecydowania w sprawach dla nich najistotniejszych. Dzięki konsultacjom każdy z Was, młodych Polek i Polaków, będzie miał poczucie, że ma wpływ na otaczającą go rzeczywistość. Każdy Wasz pomysł jest dla mnie niezmiernie ważny i jestem otwarty na współpracę ze wszystkimi środowiskami młodzieżowymi. Razem sprawimy, że Polska będzie jeszcze lepszym miejscem do życia dla Was i przyszłych pokoleń!Serdecznie zachęcam do rejestrowania się do udziału w konsultacjach poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego. Więcej informacji oraz link do formularza na ten temat w zakładce „weź udział”.

Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Młodzieżowej, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

(hs za: gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%