Zamknij
REKLAMA

46 podchorążych ukończyło w tym roku Akademię Marynarki Wojennej

22:15, 21.08.2021 | hs za: AMW
Skomentuj
REKLAMA

W piątek 20 sierpnia, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów przez podchorążych 5 roku Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte. Mury uczelni opuściło 46 absolwentów studiów wojskowych, w tym 19 z Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego oraz 27 z Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego. Tym samym zakończyli oni ostatni etap kształcenia w AMW.

Na uroczystość zaproszenia przyjęli: dowódca Centrum Operacji Morskich – dowódca Komponentu Morskiego wiceadmirał Krzysztof Jaworski, zastępca dowódcy 3. Flotylli Okrętów kmdr Wojciech Sowa, zastępca dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr Jarosław Kukliński, dziekan MW wyznania rzymskokatolickiego ks. kmdr Zbigniew Rećko, dziekan prawosławny MW ks. kmdr Daniel Popowicz.

Jak zawsze obecni byli admirałowie w stanie spoczynku wiceadm. Maciej Węglewski oraz kadm. Czesław Dyrcz. Pomimo tego, że już pożegnali się z mundurem, to nadal tworzą swoisty most łączący pokolenia.        

Ceremonia rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości, prorektora ds. wojskowych komandora Pawła Podgórnego meldunku wiceadmirałowi Krzysztofowi Jaworskiemu. Po wręczeniu dyplomów i odznak absolwenta wyróżniono podchorążych za osiągnięcie najlepszych wyników w nauce, w sporcie oraz za działalność społeczną.   

Ponadto, wręczono wyróżnienie „lider integracji”. Nagroda ta jest przyznawana absolwentowi, który uzyska najwyższe uznanie i zaufanie kolegów. Liderem został st. mat. pchor. Hubert Kupis. Wyróżnienie przyznaje Stowarzyszenie Oficerów Marynarki Wojennej RP. Nagrodę dla lidera integracji wręczył Prezes Stowarzyszenia wiceadmirał w stanie spoczynku Maciej Węglewski.

Wzorem lat ubiegłych dziekan Marynarki Wojennej przyznał nagrodę za wzorową postawę etyczną.

Natomiast za ukończenie studiów z I lokatą, Rektor-Komendant AMW wraz z Zastępcą Dowódcy 3. FO i Zastępcą Dowódcy 8. FOW wręczyli wyróżnienie od społeczności gdynian.

 

(hs za: AMW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%