Zamknij
REKLAMA

Zostań młodzieżowym radnym Gdyni!

10:37, 09.09.2021 | hs za: UM Gdyni/fot. Kamil Złoch
Skomentuj
REKLAMA

Młodzi, pomysłowi i pełni zapału. Tacy kandydaci poszukiwani są do Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni. Wybory odbędą się 29 września.

Młodzieżowa Rada Miasta to grupa młodych ludzi, wybranych przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach organizowanych w szkołach.

- Zapraszam uczniów do zaangażowania się w pracę Młodzieżowej Rady Miasta. Każdy uczeń może stratować. Wybory odbywają się w każdej szkole. Są organizowane przez samorząd, pod opieką dyrekcji szkoły. Swoją chęć kandydowania trzeba zgłosić szkolnej Komisji Wyborczej i jak najszybciej rozpocząć na terenie szkoły kampanię wyborczą – zachęca Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

Zdaniem opiekunki Młodzieżowej Rady Marty Otrębskiej działalność w Radzie to okazja do zdobycia niezwykłego doświadczenia, związanego z aktywnością na rzecz miasta i mieszkańców,  a także poznania samorządu od środka, zobaczenia jak działa gmina, rozpoznania potrzeb swoich rówieśników. „To też możliwość poznania kreatywnych, aktywnych osób, z którymi można współpracować i działać na wielu polach, w zależności od własnych zainteresowań” – dodaje M. Otrębska. 

Radnym może zostać każdy uczeń gdyńskiej szkoły w wieku od 15 do 21 lat, nie karany oraz nie zawieszony w prawach uczniach. Swoje funkcje radni sprawują społecznie, a ich kadencja trwa 2 lata. Kandydatów na członków Rady mogą zgłaszać do szkolnej Komisji Wyborczej uczniowie, ale można też zgłosić się samemu. Formularz zgłoszenie znajduje się na www.gdynia.pl/mrm. Niepełnoletni kandydaci muszą do zgłoszenia dołączyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. 

- Jeśli macie dobry kontakt z uczniami ze swojej szkoły i chcecie ich reprezentować, jesteście nastawieni na szukanie nowych rozwiązań i realizację pozytywnych celów, macie odwagę by wyrażać własne zdanie i dodatkowy czas, który chcecie poświęcić na rzecz rówieśników i budowania lepszej przyszłości dla młodzieży w najbliższym otoczeniu to Młodzieżowa Rada Miasta jest miejscem dla Was! Do kandydowania zachęcam szczególnie dziewczyny, gdyż ich jest w Radzie zawsze za mało! – namawia opiekunka Młodzieżowej Rady Magdalena Dębna.

Wybory odbędą się 29 września.

W każdej szkole ponadpodstawowej w Gdyni wybrany zostanie jeden rady. Na pierwszej sesji radni wybiorą ze swojego grona Prezydium Rady, czyli Przewodniczącego, dwóch Wiceprzewodniczących oraz Sekretarza.

(hs za: UM Gdyni/fot. Kamil Złoch)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%