Zamknij
REKLAMA

Razem możemy więcej

09:07, 28.12.2021 | hs za: UM Gdyni/foto mat. prasowe
Skomentuj
REKLAMA

BE ABLE TO HELP to inicjatywa, która narodziła się w Grupie VECTOR i pokazuje, że każdy z nas może pomagać. Wszystkie działania firmy koncentrują się na wspieraniu lokalnej społeczności i promowaniu dobrych praktyk, z myślą o otaczającym nas środowisku.

Przed świętami firma postanowiła wesprzeć Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Gdyni. Miejsce, w którym specjaliści pomagają dzieciom i młodzieży radzić sobie w kryzysie psychicznym i emocjonalnym.

Przed świętami pracownicy Grupy VECTOR – w ramach projektu BE ABLE TO HELP – tradycyjnie ruszyli z pomocą, aby wesprzeć dobro kiełkujące w Gdyni.

– To nie pierwszy raz, kiedy zespół gdyńskiej firmy VECTOR pomyślał o innych. Tym razem w ramach projektu BE ABLE TO HELP pracownicy poświęcili swój czas i energię, żeby pomóc wyremontować lokal, który tworzymy w mieście z myślą o młodych ludziach potrzebujących wsparcia w kryzysie psychologicznym i emocjonalnym – informuje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

W ciągu trzech ostatnich dni listopada pracownicy firmy VECTOR malowali ściany i skręcali meble, aby odświeżyć lokal, który miasto przekazało Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej. W placówce przy ul. Biskupa Dominika 25 kilkunastu specjalistów, dzięki swojej dobrej woli i zaangażowaniu, będzie ratować oraz wspierać młodych ludzi w kryzysie psychicznym i emocjonalnym.

– Naszą akcją pragniemy zwrócić uwagę na rosnący problem kryzysu związanego ze zdrowiem psychicznym, do którego przyczyniają się pęd technologiczny, stres, brak czasu i harmonii w życiu, co dodatkowo pogłębiło ostatnich kilkanaście pandemicznych miesięcy, ze stale towarzyszącymi uczuciami lęku, bezsilności i smutku. Dlatego zachęcamy, aby dbać o swój komfort i zdrowie psychiczne. Zwolnić i pozwolić sobie od czasu do czasu na odrobinę relaksu – mówią pracownicy Grupy VECTOR.

Ważną częścią inicjatywy BE ABLE TO HELP są również klienci i partnerzy Grupy VECTOR. To dzięki ich wsparciu i zrozumieniu – zamiast wysyłać kosztowne prezenty – można było zrobić coś dobrego dla innych. Dlatego w ramach podziękowania partnerzy firmy Vector otrzymali symboliczne upominki, które nie tylko niosą ideę, ale stały się też cegiełką w tegorocznej akcji charytatywnej.

W tym roku partnerzy akcji otrzymali ekologiczne woreczki relaksacyjne na oczy. Wypełnia je siemię lniane z dodatkiem lawendy – jej aromat rozluźnia, koi nerwy i ułatwia zasypianie. Wszystko po to, aby również obdarowanych zachęcić do dbania o siebie, relaksu i troski o własne zdrowie psychiczne.

Woreczek relaksacyjny na oczy, fot. Przemysław Kozłowski

(hs za: UM Gdyni/foto mat. prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%