Zamknij
REKLAMA

Złoty Jubileusz VI LO w Gdyni

22:23, 24.01.2022 | hs za: UM Gdyni/ fot. VI LO
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku w VI Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się pięćdziesiąty egzamin maturalny. Z tej okazji szkoła organizuje uroczyste obchody Złotego Jubileuszu i zaprasza absolwentów.

Pierwszą maturę w gdyńskiej „Szóstce” abiturienci pisali w maju 1973 roku.

Maturzyści sprzed pół wieku, podobnie jak późniejsi absolwenci szkoły dziś są profesorami wyższych uczelni, lekarzami, naukowcami, jest też jeden dyrektor teatru i jeden prezydent miasta.

Szkoła niezmiennie, od 13 lat jest w Złotej Setce liceów ogólnokształcących w Polsce według rankingu Perspektywy, w tym roku uplasowała się na IV miejscu w województwie pomorskim.

- Jako absolwent tej placówki bardzo się cieszę na wieść o jubileuszu - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - „Szóstka” to wyjątkowa szkoła, ale warto podkreślić, że w Gdyni mamy wiele bardzo dobrych szkół średnich. Nasi absolwenci nie mają problemów z dostaniem się na wymarzone studia, każdego roku przybywa gdynian kształcących się na najlepszych uczelniach polskich i zagranicznych. Każde z naszych liceów ma nieco inną specjalizację, oferta jest tak różnorodna, że absolwenci podstawówek mają naprawdę niełatwy wybór. Niezależnie jednak jaką szkołę wybiorą, jestem przekonany, że znajdą tam nauczycieli, którzy pomogą odnaleźć im swoją drogę życiową.

VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni od początku uchodzi za szkołę stawiającą na nauki ścisłe, przeważają profile z matematyką i fizyką oraz naukami przyrodniczymi.

- Tak było zawsze, dlatego przychodzą do nas głównie młodzi ludzie zainteresowani naukami ścisłymi – podkreśla Ewa Śliwińska, dyrektor szkoły, matematyk. - Dlatego wśród absolwentów dominują naukowcy i lekarze. Mamy kilkunastu profesorów, ludzi sztuki jest zdecydowanie mniej, choć na przykład dyrektor Teatru Starego jest naszym absolwentem. Jesteśmy też dumni, że w gronie naszych absolwentów, mamy wiceprezydenta miasta.

Złoty Jubileusz szkoła planuje obchodzić w dniach 2-4 czerwca 2022 roku.

Na czwartek 2.06.2022 zaplanowano uroczystości oficjalne połączone z Dniem Otwartym.

Natomiast w piątek 3.06.2022 r. ma się odbyć Rajd do Wieżycy, a w sobotę 4.06.2022 r. w Hotelu Faltom w Rumi planowany jest Bal Absolwentów. Szczegółowy harmonogram pojawi się w terminie późniejszym na stronie szkoły.

Placówka zachęca, aby wszystkie osoby zainteresowane pomocą przy organizacji wydarzeń Jubileuszu kontaktowały się bezpośrednio z sekretariatem szkoły – tel. 58 622 22 33.

(hs za: UM Gdyni/ fot. VI LO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%