Zamknij
REKLAMA

Pomysły na prezent dla miłośników Gdyni

08.28, 03.12.2021 hs za: UM Gdyni/fot. materiały Miejskiej Informacji Aktualizacja: 08.33, 03.12.2021
Skomentuj
REKLAMA

Szukasz pomysłu na nietypowy prezent mikołajkowy lub świąteczny? Chcesz obdarować kogoś gadżetem z gdyńskim akcentem? Mnóstwo inspiracji czeka w Miejskiej Informacji Turystycznej. W jej ofercie pojawiły się nowe produkty, m.in. bombki z logo Gdyni, skarpetki z motywem modernistycznych budynków lub „Błyskawicy” czy nowe, gdyńskie smaki herbat.

Listopad i grudzień to czas, kiedy zaczynamy myśleć o świątecznych i mikołajkowych prezentach. Pomysłów na to, czym obdarować bliskich lub przyjaciół, nie brakuje w Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 10 Lutego 24. Można tam znaleźć podarunki z gdyńskimi akcentami.

To doskonała propozycja dla tych, którzy są miłośnikami naszego miasta, jego architektury i licznych atrakcji.

Przed świętami Miejska Informacja Turystyczna jak zwykle poszerzyła swoją ofertę. To jedyny punkt, w którym są dostępne bombki z gdyńskim logo. Można kupić pojedynczą ozdobę na stojaku lub komplet w ozdobnym pudełku.

W asortymencie pojawiły się również nowe wzory skarpetek – z budynkami modernistycznymi czy okrętem-muzeum ORP „Błyskawica”. Znajdzie się również coś dla wielbicieli ciepłych napojów i dobrego smaku. Mowa o rozgrzewających herbatach. W ofercie pojawiły się nowe, gdyńskie smaki – „Słoneczne lato” oraz „Bałtycki czar”. 

– Gdynianie bardzo chętnie kupują pamiątki i gadżety związane z naszym miastem, aby obdarować nimi innych. Tego typu prezenty często trafiają za granicę lub do osób, które kiedyś mieszkały w Gdyni, ale teraz żyją w innym mieście. Zdarza się także, że różnego rodzaju drobiazgi z gdyńskim akcentem są wręczane pracownikom lokalnych firm. Z kolei pasjonaci komunikacji miejskiej kupują wszelkiego rodzaju pamiątki z tym związane. Nie brakuje również tych, którzy uzupełniają swoje biblioteczki o kolejne książki na temat Gdyni, jej historii czy architektury – mówi Irmina Lewoszewska, kierownik Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni.

Oferta jest jednak znacznie szersza. Dużą popularnością cieszą się również plakaty Jana Rutki czy grafiki Jacka Piątka, a także gra Monopoly Gdynia, torby, koszulki, magnesy i osłonki na kamery komputerowe.

Dostępne są również m.in. książki Arkadiusza Brzęczka o sekretach gdyńskich kamienic czy wydawnictwa opisujące legendy albo zawierające opowieści o naszym mieście.

W Miejskiej Informacji Turystycznej każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Są tu pamiątki i gadżety na każdą kieszeń. Punkt działa od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty – od godz. 9.00 do godz. 15.00.

Osoby mieszkające za granicą lub w innym mieście również mogą zamówić dostępne produkty (poza bombkami).

W tym celu należy skontaktować się bezpośrednio z pracownikami Miejskiej Informacji Turystycznej, dzwoniąc pod nr tel. 58 622-37-66 lub wysyłając wiadomość na facebookowym profilu placówki. Przesyłka zostanie wysłana pocztą.

Więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu MIT.

(hs za: UM Gdyni/fot. materiały Miejskiej Informacji )
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%