Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
22:15, 20.02.2020
Szukamy kolejnych odważnych, którzy zmienią swoje nawyki transportowe i regularnie będą dojeżdżać do pracy rowerem! Ruszyły zapisy firm, a dokładnie 2 marca rozpocznie się następna edycja dobrze już znanego gdyńskiego konkursu ?Do pracy jadę rowerem?. To, że pracownicy lokalnych biznesów pokochali dojazdy jednośladami, udowodniły zeszłoroczne statystyki! Czy w tym roku znów padną nowe rekordy?
21:51, 20.02.2020
Uwaga, mieszkańcy obszarów rewitalizacji! Jeśli macie pomysły na to jak sprawić, by wasi sąsiedzi byli jeszcze bardziej aktywni, by mogli lepiej się poznać i spędzać z sobą więcej czasu, skorzystajcie z Funduszu Sąsiedzkiego. Dzięki niemu realizacja inicjatyw zmieniających nas i nasze najbliższe otoczenie może zyskać wsparcie finansowe.
21:58, 19.02.2020
Często, myląc pojęcia, szukamy metod do zmotywowania się, gdy w rzeczywistości brakuje nam determinacji. Zainspirowani staramy się przełożyć inspirację na konkretne działania i wyniki, co wcale nie jest takie proste, jak się nam wydaje.
21:08, 17.02.2020
W styczniu 1980 roku nastąpiło wodowanie Pogorii, a w czerwcu tegoż roku podniesiono na jednostce banderę i żaglowiec z młodzieżową załogą wyruszył w swój pierwszy rejs, zwyciężając w regatach na trasie Mon-Karlskrona, w ramach Cutty Sarka 80?. Zanim to się stało, wiele miesięcy wcześniej, Krzysztof Baranowski i Adam Jasser prowadzili tzw. padgatowkę polityczną i koncepcyjną do budowy pierwszego polskiego żaglowca z przeznaczeniem do szkolenia morskiego młodzieży.
19:18, 16.02.2020
Gdynia zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy w konkursie o cieple sieciowym. Aby wziąć w nim udział, należy odpowiedzieć na pytanie ?Czym jest dla ciebie ciepło domowe??. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone, a do wygrania jest m.in. elektryczna hulajnoga, która nie tylko znakomicie sprawdzi się w miejskich warunkach, ale przede wszystkim jest przyjazna dla środowiska.
19:16, 16.02.2020
Zmienia się system rekrutacji do gdyńskich żłobków. Nowe zasady pomogą skrócić czas oczekiwania na miejsca i zwiększą bezpieczeństwo dzieci.
21:41, 14.02.2020
Znamy kolejnych laureatów medali im. Eugeniusza Kwiatkowskiego ? wyróżnień dla wybitnych gdynian ? i nagrodzonych ?Czasem Gdyni?, czyli autorów najlepszych ubiegłorocznych inwestycji. Rada Miasta tradycyjnie spotkała się na uroczystej, urodzinowej sesji w Teatrze Miejskim.
17:10, 13.02.2020
Ocena 100 lat wykorzystania morskiej przestrzeni wolności Polski, analiza bieżącego stanu bezpieczeństwa morskiego państwa i niezbędne kierunki dalszego rozwoju ? to bloki tematyczne dzisiejszego Kongresu bezpieczeństwa morskiego RP. Bierze w nim udział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Spotkanie, pod patronatem Prezydenta RP, przygotowały Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Akademia Marynarki Wojennej z okazji z okazji 100 -lecia zaślubin Polski z morzem.
14:07, 12.02.2020
- Uwaga uwaga w tym roku również startujemy w Budżecie Obywatelskim z propozycją Skatepark w parku Kilońskim. Znacznie szybciej niż w ubiegłym roku udało nam się zebrać wymaganą liczbę podpisów i tak oto z roboczym numerem CHY 0023 wkraczamy do gry trzymajcie kciuki o pozytywne rozpatrzenie projektu - informują pomysłodawcy.
00:44, 10.02.2020
Ma zachęcać dzieci i ich opiekunów do korzystania z ekologicznych środków transportu w drodze do przedszkola lub szkoły. Zbliża się kolejna edycja kampanii "Odprowadzam Sam". Promuje ona aktywność fizyczną i wyrabia zdrowe nawyki. W jej ramach najmłodsi gdynianie starają się docierać do szkoły rowerem, hulajnogą, komunikacją miejską lub pieszo. Wszystko w trosce o środowisko naturalne i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Właśnie ruszyły zapisy do udziału w tegorocznej edycji akcji. Zainteresowane placówki mają czas na zgłoszenia do 2 marca. Na zakończenie najaktywniejsze klasy lub grupy otrzymują atrakcyjne nagrody.
00:09, 10.02.2020
Ostatnie dwa lata były bardzo intensywne dla ?Daru Młodzieży?. W tym czasie Biała Fregata przepłynęła dookoła globu podczas Rejsu Niepodległości, a także uczestniczyła w różnego rodzaju regatach, zlotach oraz szkoliła studentów i uczniów szkół morskich. Po ciężkiej pracy żaglowiec trafił do Stoczni Remontowej ?Nauta?, gdzie pięknieje przed kolejnym sezonem. Remont zakończy się w połowie lutego. Natomiast pierwszy rejs szkoleniowy zaplanowano pod koniec marca.
22:30, 08.02.2020
Gdyńska walka polityczna wkracza na nowe tory. Pomysły ratusza wyzwalają kolejne reakcje mieszkańców. Wszystko dzieje się bardzo szybko, bo i powodów nie brakuje, i wydarzenia stwarzają wiele możliwości publicznej dyskusji.
12:09, 06.02.2020
Gdynia, już od wielu lat, znajduje się w czołówce najczystszych miast w Polsce. Wspólne projekty realizowane przez PGE Energia Ciepła, spółkę z Grupy Kapitałowej PGE, OPEC i Urząd Miasta w ramach kampanii ?Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych?, zachęcają mieszkańców do przyłączania się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Na terenie gmin Gdynia, Rumia i Kosakowo 100 budynków o łącznym zapotrzebowaniu na moc 12,7 MW zostało w 2019 r. podłączonych przez OPEC do sieci ciepłowniczej zasilanej z elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Najnowszym wspólnym przedsięwzięciem jest konkurs wiedzy skierowany do mieszkańców.
23:15, 04.02.2020
Już po raz ósmy najmłodsi mieszkańcy miasta bawili się podczas wielkiego balu z okazji urodzin Gdyni. Organizowane z inicjatywy prezydenta Wojciecha Szczurka wydarzenie co roku przyciąga tłumy zainteresowanych i zaskakuje zmieniającym się co edycję motywem przewodnim. Tym razem dzieci wraz z rodzicami wyruszyli w niesamowitą podróż... do krainy Wikingów!
01:10, 02.02.2020
Już niebawem w Małym Kacku wyrośnie nowa, rekreacyjna przestrzeń. Przy ulicy Spokojnej powstanie park dedykowany starszym i młodszym mieszkańcom dzielnicy oraz ich czworonożnym pupilom. To kolejna inicjatywa w ramach Budżetu Obywatelskiego, w ramach której gdynianie zyskają nowoczesne i przyjazne miejsce wypoczynku.
REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone