Zamknij
REKLAMA

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

22:50, 18.09.2020 | hs za: ZKM/UM Gdyni/foto ZKM
Skomentuj
REKLAMA

Jak co roku w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w sobotę, 19 września, uruchomione zostaną w Gdyni dodatkowe połączenia komunikacji miejskiej.

W godzinach 10:00-18:30 tradycyjnie funkcjonować będzie bezpłatna dla pasażerów linia autobusowa 101, w relacji: Gdańsk Śródmieście SKM – Gdynia Dworzec Gł. PKP, z kursami co 30 minut.

W godzinach 11:00-18:00 zwiększona do 15 minut zostaje częstotliwość kursowania pojazdów na linii 320, w relacji Gdynia Dworzec Gł. PKP (pl. Konstytucji) – Skwer Kościuszki. Dodatkowe kursy przewidziane zostały do obsługi zabytkowym autobusem marki San H100A, odrestaurowanym przez firmę GRYF.

W godzinach 10:00-17:30, według rozkładu niedzielnego, uruchomiona zostaje linia 326, w relacji Grabówek SKM – Orłowo SKM „Klif”, obsługiwana zabytkowymi trolejbusami.

19 września rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności w gdyńskim wydaniu. Aż do 4 października na placu przy ul. Zawiszy Czarnego będzie gościć zielona przestrzeń.

Dwa tygodnie dla elektromobilności #wGdyni

Będziemy testować rowery towarowe, prezentować pojazdy elektryczne i zachęcać do korzystania z zeroemisyjnej komunikacji miejskiej. 19 września rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności w gdyńskim wydaniu. Aż do 4 października na placu przy ul. Zawiszy Czarnego będzie gościć zielona przestrzeń.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności w Gdyni to już lokalna tradycja. Zbliża się dwunasta edycja, a razem z nią – promocja wszystkich ekologicznych i przyjaznych środowisku środków transportu. To święto trolejbusów, pojazdów elektrycznych czy rowerów. W tym roku wydarzenie przez dwa tygodnie odmieni oblicze placu przy ul. Zawiszy Czarnego, który na co dzień pełni funkcję parkingu.

19 września rozpoczną się obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności w Gdyni. Od tego dnia wspomniany plac przed Muzeum Miasta Gdyni zmieni się w zieloną przestrzeń z wystawą poświęconą zero- i niskoemisyjnym środkom transportu oraz strefom czystego transportu.

Przy okazji będzie można przetestować miejskie rowery towarowe ze wspomaganiem elektrycznym – do wyboru sześć miejskich rowerów, dwukołowych i trójkołowych. Swoje stoisko z modelami pojazdów przygotuje też towarowe.pl, jeden z polskich dystrybutorów rowerów cargo.

Rowery tego typu będą gorącym tematem, bo na stoiskach informacyjnych projektów CAR, COBIUM oraz CityChangerCargoBike będzie można zaproponować lokalizacje możliwych usprawnień dla cargo-bike’ów i dowiedzieć się więcej o realizacji samych projektów. Mieszkańcy otrzymają możliwość przedstawienia swoich sugestii dotyczących infrastruktury rowerowej w mieście.

Podczas wydarzenia nie zabraknie też stoiska sąsiedniego Muzeum Miasta Gdyni – placówka przygotuje plenerową wystawę i przeniesie swój sklepik z pamiątkami na zewnątrz. Dodatkowo wszyscy odwiedzający, którzy przyjadą na miejsce zeroemisyjnym środkiem transportu będą mieli możliwość zwiedzania Muzeum Miasta Gdyni za darmo! Grę plenerową przygotuje natomiast Biblioteka Gdynia.

Miasto szykuje także niespodziankę - pasażerom transportu zbiorowego podczas trwania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu rozdawane będą „śniadania rowerowe”, które dobrze poznali już uczestnicy konkursu „Do pracy jadę rowerem”.

(hs za: ZKM/UM Gdyni/foto ZKM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA