Zamknij
REKLAMA

Znamy datę zlotu jachtów z duszą!

22:42, 27.07.2021 | hs za: UM Gdyni/ fot. Maciej Sodkiewicz (archiwum)
Skomentuj
REKLAMA

Jachty z duszą ponownie zawiną do Gdyni! Zlot „Próchno i rdza” to cykliczna impreza, która gromadzi miłośników klasycznych jednostek o konstrukcjach stalowych i drewnianych. Co roku, w drugi weekend października, jachty spotykają się na wodach Zatoki Gdańskiej, by wspólnie żeglować. W tym roku zlot potrwa od 7 do 10 października. W czwartek żaglowce pojawią się w Helu, a od piątku będzie je można oglądać w Gdyni.

Zlot jachtów z duszą „Próchno i Rdza” już na stałe wpisał się w gdyński kalendarz wydarzeń żeglarskich. Impreza, która co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i turystów, odbędzie się w Gdyni już po raz siódmy, a trzynasty w ogóle.W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło ponad 30 jednostek. Jak będzie w tym roku? Tego dowiemy się wkrótce!

Na stronie zlotu wciąż prowadzone są zapisy dla uczestników przybywających na własnych bądź wyczarterowanych jednostkach.

Encyklopedia jachtów

Jedną z misji zlotu jest szerzenie wiedzy o klasycznych jachtach. Od początku istnienia imprezy wzięło w niej udział ponad osiemdziesiąt różnych jednostek. Niektóre z nich już zakończyły swe morskie życie. Inne czekają na remont. Dlatego organizatorzy postanowili stworzyć encyklopedię wszystkich zlotowych jednostek, by pielęgnować pamięć o nich.

Więcej informacji na stronie internetowej oraz Facebooku

(hs za: UM Gdyni/ fot. Maciej Sodkiewicz (archiwum))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%