Zamknij
REKLAMA

Zupa chylońska smakuje znakomicie. Jaka będzie dziś?

23:47, 18.09.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz za: Zupa Chylońska
Skomentuj
REKLAMA

„Jesteśmy grupą przyjaciół i znajomych, którzy spotykają się na królewskiej zupie w sobotę o 15:00 w Paku Kilońskim w Gdyni-Chyloni.” - mówią o sobie pomysłodawcy, którzy pod patronatem i przy wsparciu parafii Św. Mikołaja Biskupa w Gdyni od prawie 3 lat co tydzień serwują potrzebującym przepyszną gorąca zupę.

Wszystko zaczęło się 9 grudnia 2017 r.. Wtedy to rozpoczęła się inicjatywa wspólnego jedzenia zupy wraz z ubogimi. Inicjatorzy, to ludzie z różnych środowisk i wspólnot. Zapraszają do współpracy wszystkich, którzy chcą wejść w postawę służby i doświadczyć radości bycia z drugim człowiekiem.

Gotujemy zazwyczaj w piątki wieczorem. Jeśli chcesz do nas dołączyć, to przyjdź w sobotę do Parku Kilońskiego. Zupę wydajemy w każdą sobotę, bez względu na pogodę czy wakacje, o godzinie 15:00.” - opowiadają o inicjatywie.

Prezentujemy kilka ostatnich zup serwowanych co sobotę w Parku Kilońskim.

12 września była to Grochówka pod błękitnym niebem.

Grupa Asi Hebel przygotowała smaczną zupę grochową dla prawie setki osób. Pogoda dopisała, nasi goście również. Uczta się udała.

5 września - Najlepsza "Szczawiowa" w Gdyni

Na sobotniej Zupie Chylońskiej pojawiło się ponad 100 osób. Grupa Dominiki ugotowała smaczną zupę szczawiową. Dziękujemy naszym Dobrodziejom, czyli Firmie ZBYCH z REDY za m.in. 10 kg szczawiu.

Ciepły posiłek był dzisiaj ważny, gdyż pogoda nas nie rozpieszczała. Humory dopisywały, co było widoczne zwłaszcza u gotujących

29 sierpnia - Dziś kolejna Zupa Chylońska - tym razem bardzo pożywna zupa z soczewicy. Przybyło ponad 100 gości. Wszyscy zostali nakarmieni

22 sierpnia - Pieczarkowa domowa

Dzisiaj, w deszczową, sierpniową sobotę spotkaliśmy się na zupie pieczarkowej. Gotowała grupa Bożeny. Naszych podopiecznych przychodzi około 100. Są to stali bywalcy, choć przyszedł też dzisiaj pewien bezdomny mężczyzna, który był po raz pierwszy.

Ciekawe, że niektórzy zupowicze, którzy mają domy, zabierają zupę, by zjeść ją u siebie. Sprawdza się więc powiedzenie, że Zupa Chylońska jest zupą domową.

15 sierpnia było świątecznie, religijnie, a na zupowiczów czekała fasolowa.

1 sierpnia była Sierpniowa zupa ogórkowo-koperkowa i ryba "po grecku".

Około 100 osób przyszło dzisiaj na Zupe Chylońską. Gotowała grupa Dominiki, a wielkim wsparciem wykazała się firma Zbych z Redy, która ofiarowała m.in. 9 kg ogórków. Inni dobrodzieje przekazali nam dużą ilość porcji "ryby po grecku". Było smacznie, obficie i słonecznie.

Ty też możesz nam pomóc!

Możesz wesprzeć wpłacając wsparcie na konto PZ Caritas z dopiskiem „Zupa Chylońska” lub poprzez skarbonkę w dolnym kościele (pw. Św. Mikołaja, Gdynia Chylonia). Numer konta Parafialnego Zespołu Caritas: Bank Pekao 13 1240 5354 1111 0010 9124 3143

Więcej na facebooku: https://www.facebook.com/zupachylonska

(Mariusz Sieraczkiewicz za: Zupa Chylońska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA