Zamknij
REKLAMA

NGO

Gdyńskie "Ciapkowo" ponownie otwarte dla wolontariuszy

11:03, 25.05.2020 | hs za: UM Gdyni/fot. OTOZ Animals ?Ciapkowo"
Skomentuj
REKLAMA

Po dłuższej przerwie wywołanej pandemią, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals „Ciapkowo” zaprasza do współpracy wszystkich miłośników zwierząt. Wolontariat odbędzie się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych i według nowego regulaminu.

Po kilku tygodniach rozłąki OTOZ Animals „Ciapkowo” informuje, że od 25 maja ponownie zaprasza do siebie wolontariuszy. Oczywiście wolontariat nie będzie jeszcze możliwy dla wszystkich na raz i będzie się odbywał z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych.
 

Regulamin wznowienia wolontariatu

Ograniczona liczba wolontariuszy (z co najmniej rocznym doświadczeniem) to 10 osób dziennie, przy czym jednorazowo na teren schroniska może wejść 5 osób w godzinach 11-14 i kolejne 5 osób w godzinach 14-17. Dotyczy to również weekendów.

Uczestniczyć w wolontariacie mogą tylko osoby pełnoletnie i oczywiście zdrowe.

Zapisy telefoniczne na dany dzień prowadzi biuro adopcyjne. Zapisać się można dzień wcześniej od godziny 11:00 do 16:00.

Wolontariusze muszą być wyposażeni w rękawiczki ochronne, maseczki oraz własną smycz. Na teren schroniska wpuszczani będą przez pracownika biura adopcyjnego i kierowani na wskazany pawilon dla psów.

Na miejscu będą również dostępne środki dezynfekcyjne, rękawiczki i maseczki.

Wolontariusza na listę obecności wpisuje i wypisuje pracownik biura adopcyjnego.

Należy zachować wszelkie środki ostrożności, w tym co najmniej 2 metry odległości od osób przebywających na terenie schroniska.

Na spacery z psami zostaną otwarte dwa wyjścia od strony lasu (przy starym i nowym pawilonie dla psów).

Pamiętajmy, że w przypadku zachorowania wolontariusza lub pracownika schroniska cały personel będzie musiał odbyć kwarantannę i nastąpi olbrzymi problem z opieką nad zwierzętami. Schronisko zostanie objęte kwarantanną, co spowoduje panikę u osób chcących adoptować zwierzęta.

„Martwimy się, aby nikt nie omijał naszej placówki - sami dobrze wiecie jak ważna jest adopcja naszych czworonożnych podopiecznych. Przez dwa ostatnie miesiące procent adopcji się zwiększył, co w tak trudnych czasach jest bardzo dobrą informacją. Dla dobra ludzi i zwierząt wszyscy bądźmy ostrożni! – informuje na swojej stronie OTOZ Animals „Ciapkowo”.

Zainteresowani wolontariusze mogą się kontaktować z biurem adopcyjnym pod numerem telefonu 58 622 25 52.

Więcej informacji na Facebooku oraz na stronie internetowej www.ciapkowo.pl

 
Źródło: www.ciapkowo.pl

(hs za: UM Gdyni/fot. OTOZ Animals ?Ciapkowo")

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA