Zamknij
REKLAMA

NGO

Remont centrum dla dorosłych osób z autyzmem w Gdyni. Potrzebna jest pomoc!

13:13, 16.06.2020 | hs za: Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym
Skomentuj
REKLAMA

Podopieczni i terapeuci centrum dla dorosłych osób z autyzmem na Witomińskiej 9 w Gdyni potrzebują wsparcia. Stuletni budynek, w którym odbywały się zajęcia, wymaga kapitalnego remontu. Po pandemii Tomek, Patryk, Bartek, Wiktor, Kasia i wszyscy podopieczni centrum chcieliby wrócić do swojego drugiego domu - bardzo brakuje im tego miejsca. Uruchomiona została specjalna zrzutka, aby jak najszybciej zakończyć remont.

Izolacja i odcięcie od codziennych zajęć jest bardzo trudnym przeżyciem dla osób z autyzmem. Dla nich stres związany ze znalezieniem się w zupełnie nowej sytuacji jest wielokrotnie większy niż u osób pełnosprawnych, m.in., dlatego, że bardzo dotkliwie odczuwają brak dotychczasowego planu dnia, obowiązków i codziennych rutyn. Podopieczni z Gdyni bardzo tęsknią za zajęciami w centrum. Jedna z mam opisała jak ważne dla jej dorosłego dziecka jest to miejsce: „Mój syn ma już 30 lat i pomimo wielu problemów wynikających z autyzmu, osiągnął więcej, niż mogłabym sobie wymarzyć - potrafi mówić i zadbać o siebie. Chętnie gotuje i zajmuje się rękodziełem. Choć nie jest w stanie żyć samodzielnie, myślę, że jest szczęśliwy, w dużej mierze dzięki Centrum”.

Niezwykle istotną rzeczą jest, aby podopieczni centrum w Gdyni jak najszybciej wrócili do codziennej terapii i pracy, którą mogą wykonywać wysoko funkcjonujące osoby z autyzmem. Im dłuższa będzie przerwa w zajęciach, tym większe niebezpieczeństwo, że utracone zostaną ich umiejętności, które z wielkim trudem udało się osiągnąć w ciągu wielu lat terapii. Dlatego trzeba jak najszybciej doprowadzić do końca remont stuletniego budynku centrum przy ul. Witomińskiej 9 w Gdyni.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym ma zapewnione już 70% środków na remont. Potrzebne jest uzbieranie jeszcze 30% kwoty, aby budżet został dopięty. Uruchomiona została specjalna zrzutka. Każdy może wpłacić nawet najmniejszą kwotę i przyczynić się do tego, że podopieczni Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdyni już niebawem wrócą do swojego drugiego domu, za którym tak bardzo tęsknią.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/drugidom

(hs za: Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA