Zamknij
REKLAMA

NGO

Dzięki Tobie centrum w Gdyni już działa

00:13, 02.10.2020 | hs za: SPOA
Skomentuj
REKLAMA

"Chcieliśmy dać Ci znać, że podopieczni Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdyni wrócili już do swoich zajęć. W odnowionym budynku prowadzone są terapie, działa również punkt poligraficzny prowadzony przez dorosłe osoby z autyzmem." - informują Pracownicy Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym.

Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Dorosłych Osób z Autyzmem działa od 2004 roku. Jest to jedno z niewielu miejsc w Polsce, które oferuje bardzo profesjonalną pomoc osobom z tą niepełnosprawnością. Dorosłe osoby z autyzmem ze względu na specyficzne problemy, z którymi się zmagają, nigdzie indziej nie zostałyby przyjęte. Chcemy aby ich terapia mogła odbywać się w dobrych warunkach, dlatego prosimy Cię o wsparcie! Potrzebny jest pilny remont stuletniego budynku przy ul. Witomińskiej 9 w Gdyni.

Centrum na Witomińskiej 9 w Gdyni to stary, parterowy budynek z 1920 roku, który wymagał natychmiastowego remontu.

Za przekazane pieniądze zakupiono m.in.:

  • 10 zł – jedno gniazdko elektryczne
  • 25 zł – dwie płyty kartonowo-gipsowe do wykonania ścianek
  • 50 zł – 1m2 płytek gresowych do łazienki
  • 100 zł – 3m2 wykładziny PCV na podłogi
  • 200 zł – jedną sufitową lampę LED
  • 500 zł – jedno skrzydło drzwiowe z ościeżnicą
  • 1000 zł – dwa duże grzejniki płytowe o mocy 3kW

"Dzięki Twojej pomocy mogliśmy bez zbędnych opóźnień zakończyć remont placówki. Przypominamy, że od darczyńców indywidualnych zebraliśmy na ten cel łącznie ponad 51 000 złotych. To wspaniałe, że w tych trudnych dla wszystkich czasach możemy liczyć na tak wielkie wsparcie!

Zachęcamy do polubienia nas na FB, gdzie na bieżąco informujemy co słychać u naszych podopiecznych i opisujemy nasze działania na rzecz osób z autyzmem. Dołącz do nas TUTAJ." - zapraszają do współpracy.

Z Centrum korzystają konkretne osoby: Kasia, Bartek, Wiktor, Ola, Patryk, Tomek, Piotr i wielu innych. Dla nich Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdyni jest bardzo ważną częścią życia. Często nie mają innego miejsca, do którego chodzą codziennie, ani innych relacji niż ze swoimi koleżankami i kolegami oraz terapeutami z Centrum.

(hs za: SPOA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz