Zamknij
REKLAMA

Nie udostępnisz postu na facebooku jeśli go wcześniej nie przeczytasz

13.18, 15.05.2021 hs za: antyweb.pl/foto geralt Aktualizacja: 13.30, 15.05.2021
Skomentuj
REKLAMA

Jak informuje portal antyweb.pl Facebook testuje funkcje, która ostrzeże użytkowników przed dzieleniem się artykułami, których nawet nie przeczytali.

Facebook to największy portal społecznościowy na świecie. Co sekunda pojawiają się na nim miliony informacji. Użytkownicy nauczyli się udostępniać posty kierując się tytułami i zdjęciami. Tak rodzi się dezinformacja i rozprzestrzeniają się fakenewsy.

Facebook będzie z tym walczył

Cały czas testowane są rozwiązania, których celem jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji.

"Teraz Facebook idzie o krok dalej i jedna z jego nowych funkcji ma zniechęcać użytkowników do podzielenia się tekstem, którego nawet nie przeczytali. Oczywiście, funkcja nikomu nie zablokuje możliwości podzielenia się tekstem, więc jeżeli ktoś będzie chciał wrzucić na Facebooka artykuł bez jego uprzedniego przeczytania – dalej będzie mógł to zrobić. Oczywiście, to też oznacza, że Facebook będzie aktywnie przeszukiwał naszą historię przeglądania w poszukiwaniu linku do tekstu, który chcemy właśnie udostępnić, ale taka praktyka Facebooka nie jest już chyba dla nikogo nowością." - czytamy na antyweb.pl

.

(hs za: antyweb.pl/foto geralt)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%