Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
12:20, 15.07.2020
Jednym z wyzwań na najbliższe lata, stojących przed gdyńskim samorządem, jest cyfryzacja usług dla mieszkańców. Opracowanie i wdrożenie kompleksowych rozwiązań technologicznych na poziomie całej gdyńskiej administracji to projekt, który nie może czekać. Właśnie dlatego rozpoczynamy projekt Cyfrowa Gdynia.
07:52, 14.07.2020
Samochody bez kierownicy, pedałów gazu i hamulca, ale za to z multimedialnym, 48-calowym panelem sterowania? Wbrew pozorom nie jest to opis pojazdów z filmu science fiction, a obecnie testowanych modeli, które w najbliższych latach mają się pojawić na naszych drogach. Dzięki szalejącemu rozwojowi technologicznemu już niedługo możemy zupełnie zmienić postrzeganie naszych aut. Jakie jeszcze rozwiązania może nam przynieść nieodległa przyszłość?
17:24, 13.07.2020
"Obecność online zależy przede wszystkim od wieku, a w mniejszym stopniu także od poziomu wykształcenia, który to ma znaczenie głównie w przypadku starszych respondentów. Korzystanie z internetu jest niemal powszechne wśród osób poniżej 35. roku życia, a także bardzo częste wśród mających od 35 do 54 lat, których zdecydowana większość również jest online" - napisano w wynikach badania badań CBOS "Korzystanie z internetu".
1
10:33, 03.07.2020
Prezydent Andrzej Duda ogłosił w czwartek w Sulęcinie (woj. lubuskie) Kartę wolności w sieci.
08:55, 03.07.2020
Zdaniem ekspertów PKO BP rosnący optymizm konsumentów daje nadzieję na relatywnie szybką odbudowę popytu na rynku sprzedaży samochodów, jednej z branż najsilniej dotkniętych negatywnym wpływem epidemii COVID-19. "Długoterminowe perspektywy dla rynku sprzedaży aut osobowych pozostają korzystne" - oceniono.
17:10, 22.06.2020
Na początku czerwca uruchomione zostały dwa duże projekty z udziałem naukowców Politechniki Gdańskiej, realizowane w ramach programu Horyzont 2020. Dzięki nawiązanej współpracy, uczelnia będzie miała realny wpływ na rozwój technologii Internetu Rzeczy, sztucznej inteligencji (AI) oraz sieci 5G. Będzie też dostarczać nowatorskie rozwiązania dla takich firm, jak Airbus, Ericsson, Ford, czy Philips.
01:43, 22.05.2020
Jeszcze parę lat temu mało kto wyobrażał sobie, że jego hybrydowy samochód automatycznie przełączy się w tryb elektryczny po wjechaniu do centrum miasta. Niewiele osób spodziewało się też, że jego pojazd wyśle SMS-a w momencie kiedy ich syn postanowi udać się na wagary SUV-em swojej mamy. Wszystko to zawdzięczamy technologii nazywanej geofencingiem. Umożliwia ona administratorowi wywołanie określonej akcji na urządzeniu użytkownika, który przekracza wirtualną granicę wyznaczonej lokalizacji.
23:11, 20.05.2020
Liczba pobrań aplikacji mobilnej PGNiG Obrót Detaliczny na smartfony i tablety przekroczyła milion. Coraz więcej użytkowników korzysta z niej praktycznie codziennie ? najczęściej do odczytu stanu liczników i płatności on-line za dostarczone gaz i energię elektryczną. Obok platformy eBOK, to kolejny kanał komunikacji cyfrowej PGNiG, który zdobył duże uznanie Klientów Spółki.
10:16, 15.05.2020
Polska Agencja Prasowa i GovTech Polska udostępniły w otwartym kodzie źródłowym oprogramowanie #FakeHunter do walki z dezinformacją.
00:17, 13.05.2020
Social media to miejsce nawiązywania nowych znajomości, ale również przestrzeń kreowania własnego wizerunku. Co ciekawe, wśród zainteresowanych informacjami publikowanymi na poszczególnych portalach, są pracodawcy. Badania donoszą, iż na obraz kandydatów w oczach rekrutujących, obok zawartości CV wpływ ma to, jak i co aplikanci komunikują w wirtualnym świecie.
REKLAMA
23:17, 28.04.2020
Wybuch epidemii COVID-19 sprawił, że weryfikacja prawdziwości informacji w Internecie jest jeszcze trudniejsza, niż kiedykolwiek. Niestety, wiele grup wykorzystuje strach przed wirusem do dezinformacji i nieprawdziwych teorii na temat sieci telekomunikacyjnych, głównie 5G, oraz rzekomej szkodliwości pola elektromagnetycznego (PEM). Niektórzy podżegają wręcz do niszczenia infrastruktury telekomunikacyjnej, wzorując się na ostatnich głośnych przypadkach podpaleń masztów w Wielkiej Brytanii, Holandii, czy Belgii. Sieci telekomunikacyjne mają niebagatelny wpływ na życie gospodarcze Polski oraz każdej osoby korzystającej z ich dobrodziejstw na co dzień, a Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wyraża głębokie zaniepokojenie obecną sytuacją, licząc, że odpowiednie służby zadbają, by w naszym kraju nie doszło do tak dramatycznych sytuacji. W walce z fake newsami niezbędne jest też odpowiednie podejście i działania platform mediów społecznościowych.
12:24, 22.04.2020
Energa Obrót uczula swoich klientów, aby korzystając z możliwości załatwienia swoich spraw przez internet zadbali również o bezpieczeństwo. W trakcie epidemii COVID-19 wiele aspektów codziennego życia przeniosło się do świata wirtualnego.
20:09, 18.04.2020
Zmagamy się właśnie z jednym z największych wyzwań naszych czasów - koronawirusem. Innowacyjnych rozwiązań w walce z nim poszukują najwięksi tego świata, w tym kraje członkowskie Unii Europejskiej i Komisja Europejska, która zwołuje pierwszy ogólnoeuropejski hackathon #EUvsVIRUS.
23:33, 16.04.2020
Cały świat cierpi z powodu koronawirusa, ale niektóre gałęzie gospodarki wyjątkowo dotkliwie odczuwają skutki pandemii. Przedsiębiorstwa z wielu branż codziennie toczą trudną walkę o przetrwanie. Nie jest łatwo także bukmacherom, którzy jednak nie składają broni nawet w obliczu zawieszenia większości wydarzeń sportowych. Ich najnowszym orężem są mecze prawdziwych zespołów przeniesionych do wirtualnej rzeczywistości. Czy starcia z udziałem Liverpoolu VR czy Realu Madryt VR zdobędą uznanie graczy?
22:50, 12.04.2020
Wypełniasz krótką ankietę na temat swojego obecnego stanu zdrowia, a dane pomagają epidemiologom i służbom medycznym lepiej lokalizować ogniska wirusa i przeciwdziałać epidemii. Tak w skrócie wygląda działanie stworzonej przez gdynian aplikacji Qlic-Covid. Dzięki niej każdy może pomóc zlokalizować i pokonać koronawirusa.
REKLAMA