Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
01:43, 22.05.2020
Jeszcze parę lat temu mało kto wyobrażał sobie, że jego hybrydowy samochód automatycznie przełączy się w tryb elektryczny po wjechaniu do centrum miasta. Niewiele osób spodziewało się też, że jego pojazd wyśle SMS-a w momencie kiedy ich syn postanowi udać się na wagary SUV-em swojej mamy. Wszystko to zawdzięczamy technologii nazywanej geofencingiem. Umożliwia ona administratorowi wywołanie określonej akcji na urządzeniu użytkownika, który przekracza wirtualną granicę wyznaczonej lokalizacji.
23:11, 20.05.2020
Liczba pobrań aplikacji mobilnej PGNiG Obrót Detaliczny na smartfony i tablety przekroczyła milion. Coraz więcej użytkowników korzysta z niej praktycznie codziennie ? najczęściej do odczytu stanu liczników i płatności on-line za dostarczone gaz i energię elektryczną. Obok platformy eBOK, to kolejny kanał komunikacji cyfrowej PGNiG, który zdobył duże uznanie Klientów Spółki.
10:16, 15.05.2020
Polska Agencja Prasowa i GovTech Polska udostępniły w otwartym kodzie źródłowym oprogramowanie #FakeHunter do walki z dezinformacją.
00:17, 13.05.2020
Social media to miejsce nawiązywania nowych znajomości, ale również przestrzeń kreowania własnego wizerunku. Co ciekawe, wśród zainteresowanych informacjami publikowanymi na poszczególnych portalach, są pracodawcy. Badania donoszą, iż na obraz kandydatów w oczach rekrutujących, obok zawartości CV wpływ ma to, jak i co aplikanci komunikują w wirtualnym świecie.
23:17, 28.04.2020
Wybuch epidemii COVID-19 sprawił, że weryfikacja prawdziwości informacji w Internecie jest jeszcze trudniejsza, niż kiedykolwiek. Niestety, wiele grup wykorzystuje strach przed wirusem do dezinformacji i nieprawdziwych teorii na temat sieci telekomunikacyjnych, głównie 5G, oraz rzekomej szkodliwości pola elektromagnetycznego (PEM). Niektórzy podżegają wręcz do niszczenia infrastruktury telekomunikacyjnej, wzorując się na ostatnich głośnych przypadkach podpaleń masztów w Wielkiej Brytanii, Holandii, czy Belgii. Sieci telekomunikacyjne mają niebagatelny wpływ na życie gospodarcze Polski oraz każdej osoby korzystającej z ich dobrodziejstw na co dzień, a Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wyraża głębokie zaniepokojenie obecną sytuacją, licząc, że odpowiednie służby zadbają, by w naszym kraju nie doszło do tak dramatycznych sytuacji. W walce z fake newsami niezbędne jest też odpowiednie podejście i działania platform mediów społecznościowych.
12:24, 22.04.2020
Energa Obrót uczula swoich klientów, aby korzystając z możliwości załatwienia swoich spraw przez internet zadbali również o bezpieczeństwo. W trakcie epidemii COVID-19 wiele aspektów codziennego życia przeniosło się do świata wirtualnego.
20:09, 18.04.2020
Zmagamy się właśnie z jednym z największych wyzwań naszych czasów - koronawirusem. Innowacyjnych rozwiązań w walce z nim poszukują najwięksi tego świata, w tym kraje członkowskie Unii Europejskiej i Komisja Europejska, która zwołuje pierwszy ogólnoeuropejski hackathon #EUvsVIRUS.
23:33, 16.04.2020
Cały świat cierpi z powodu koronawirusa, ale niektóre gałęzie gospodarki wyjątkowo dotkliwie odczuwają skutki pandemii. Przedsiębiorstwa z wielu branż codziennie toczą trudną walkę o przetrwanie. Nie jest łatwo także bukmacherom, którzy jednak nie składają broni nawet w obliczu zawieszenia większości wydarzeń sportowych. Ich najnowszym orężem są mecze prawdziwych zespołów przeniesionych do wirtualnej rzeczywistości. Czy starcia z udziałem Liverpoolu VR czy Realu Madryt VR zdobędą uznanie graczy?
22:50, 12.04.2020
Wypełniasz krótką ankietę na temat swojego obecnego stanu zdrowia, a dane pomagają epidemiologom i służbom medycznym lepiej lokalizować ogniska wirusa i przeciwdziałać epidemii. Tak w skrócie wygląda działanie stworzonej przez gdynian aplikacji Qlic-Covid. Dzięki niej każdy może pomóc zlokalizować i pokonać koronawirusa.
14:46, 05.04.2020
Epidemia COVID-19 pchnęła biznes kierunku pracy zdalnej. Tam gdzie się da, firmy umożliwiły swoim pracownikom pracę na odległość. Warunkiem jej skuteczności jest nie tylko posiadanie odpowiednich narzędzi informatycznych, ale przede wszystkim umiejętność ich efektywnego wykorzystania w procesach realizowanych do niedawna jeszcze w sposób tradycyjny. Tymczasem aż 30% polskich firm uważa, że wyzwaniem dla cyfryzacji jest właśnie konieczność nabycia nowych kompetencji technicznych przez pracowników.
REKLAMA
13:04, 05.04.2020
realme wchodzi do Polski i wprowadza najbardziej wyczekiwane modele: realme 6, realme 6i i realme C3 podczas swojej pierwszej wideokonferencji
20:56, 28.02.2020
Zespół Szkół nr 8 w Gdyni to jedna z 21 placówek na świecie, które powstały w ramach programu Microsoft Flagship School. To innowacyjny program, który jako jedyny wspiera rozwój placówek edukacyjnych już na etapie budowy fundamentów.
14:42, 22.01.2020
Analiza wyników konkursu Lenovo Fenomen Wygrania [infografika oraz animacja] Z końcem ubiegłem roku firma Lenovo zakończyła konkurs pt. Fenomen Wygrania, w którym uczestnicy musieli zmierzyć się z kreatywnym zadaniem, polegającym na zrecenzowaniu jednej, dowolnie wybranej przez siebie, gry. Na podstawie prawie 1400 przesłanych zadań konkursowych, została również przeprowadzona szczegółowa analiza, która pozwoliła wyróżnić cechy, jakie powinna posiadać gra, by zasługiwała na miano fenomenalnej.
17:59, 19.01.2020
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór wniosków w programie finansowanym ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Małe i średnie firmy oraz mikroprzedsiębiorstwa, które prowadzą działalność w Polsce, mogą otrzymać nawet 2 mln euro na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych procesów, produktów lub technologii. Wnioski są przyjmowane od 7 stycznia do 31 marca 2020 r.
23:41, 18.01.2020
Dawniej telefon służył jedynie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Był prosty i nie miał dostępu do sieci. Jego użytkownik mógł być spokojny, że nie pojawią się wirusy. Jednak kiedy w nowocześniejszych urządzeniach zaczęto wykorzystywać karty SD, a internet stał się powszechny, to się zmieniło. Obecnie telefon jest w takim samym stopniu narażony na wirusy jak komputer. Ale jak usunąć wirusa z telefonu?
REKLAMA