Zamknij
REKLAMA

Closer to nature. Zapraszamy na ekologiczne warsztaty

23:30, 21.11.2020 | hs za: Closer to nature
Skomentuj
REKLAMA

Grupa młodych gdynianek została zaproszona przez Centrum Współpracy Młodzieży do działania na rzecz społeczności lokalnej. Zajmują się przede wszystkim ekologią.

Projekt „Closer to nature”, którego celem jest zwiększanie wiedzy na temat tego ekologicznego stylu życia, obejmuje bezpłatne warsztaty dla rodziców i dzieci wieku 5-10 lat (granice wiekowe są umowne).

Warsztaty odbędą się w dniach 5 i 6 grudnia. Harmonogram warsztatów załączamy poniżej.  Zajęcia będą miały miejsce online na Zoomie. Na warsztaty można zapisać się za pomocą formularza, który również znajduje się poniżej.

Wszelkie informacje pojawiać się na wydarzeniu pod linkiem https://fb.me/e/3g9f5jtAD

HARMONOGRAM:

sobota:

10:30 - 11:30

SZCZĘŚLIWA BUTELKA [dla rodziców i dzieci w wieku 7-10 lat]

Nauczymy się jak oraz dlaczego warto segregować śmieci, ale porozmawiamy też o opakowaniach wielorazowego użytku. Dodatkowo przeprowadzimy eksperyment – w domowych warunkach zrobimy „plastik” z mleka!

12:00 - 13:00

KUCHENNE POGADUCHY PRZY GOTOWANIU [dla rodziców i dzieci w wieku 7-10 lat]

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy nie można by wykorzystać tych obierek od warzyw, skórek od bananów i pomarańczy lub resztek owsianki ze śniadania, które codziennie lądują w naszych koszach na śmieci? My wiemy już w jakie pyszności można je zamienić. Zapraszamy na kuchenne pogaduchy przy gotowaniu, gdzie poza miło spędzonym czasem nauczymy się kilku prostych przepisów na cuda z kuchennych resztek. Porozmawiamy też o diecie roślinnej - jej zaletach i o tym co zrobić, by była prosta i smakowita, a także by nie zrujnowała nas finansowo.

18:30 - 20:00

WARSZTATY O PLASTIKU [dla rodziców]

Zapraszamy rodziców na dyskusję o plastiku i o tym, dlaczego chcemy mieć go jak najmniej w swoim życiu. Wymienimy się praktykami, jakie stosujemy na co dzień i porozmawiamy o tym, kto tak naprawdę ponosi odpowiedzialność za nasze śmieci.

niedziela:

10:30 - 11:30

RODZINNY UPCYCLING [dla rodziców i dzieci w wieku 5-8 lat]

Warsztaty o upcyclingu to dobry sposób na wspólne spędzenie czasu z dziećmi w kreatywny sposób. Porozmawiamy o tym, jak można wykorzystywać rzeczy po raz drugi oraz wspólnie zrobimy dekoracje świąteczne z opakowania po jajkach.

12:00 - 13:00

KOSMETYKI HANDMADE [dla rodziców i dzieci w wieku 7-10 lat]

Przy użyciu domowych produktów na warsztatach będziemy przygotowywać odżywcze mydełko z odzysku oraz musujące kule do kąpieli. Dowiemy się także, które produkty z waszej kuchni (czasem te, które zostają wyrzucane) mogą przydać się do samodzielnego wyrobu kosmetyków w domu oraz o ich właściwościach.

***Na warsztaty można zapisać się za pomocą formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf8nTewnYPhnYP-tueCujrNUQed3F0UQs3KpWGMCaVabqShjA/viewform?fbclid=IwAR0l4M1CX6N_A7-WyQU4hn_XPrg_QieBLfoUbkgR5DCK__allYT9n3F3i6s

Warsztaty są nieodpłatne. Zajęcia będą prowadzone online przez platformę Zoom (link zostanie przesłany w mailu po zapisach).

Wydarzenie jest prowadzone przez Zielone Ogniwo w ramach projektu “Closer to nature”. Projekt odbywa się w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

[ZT]42887[/ZT]

 

(hs za: Closer to nature)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BogdanBogdan

0 0

Bardzo fajna propozycja 16:11, 22.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%