Zamknij
REKLAMA

Miasto Słowa. Transchłopak poprowadzi warsztaty

23:52, 25.08.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Dziś rozpoczęła się tegoroczna edycja "Miasta słowa". Festiwal od lat towarzyszy finałowi Nagrody Literackiej Gdynia. Spotkania z pisarzami, książkowe premiery, spektakle, koncerty i warsztaty. Gdynia po raz kolejny staje się stolicą polskiej literatury.

Wydarzeniu patronuje m.in. Radio Gdańsk.

W ramach festiwalu miały odbyć się warsztaty dla dzieci i rodziców "Mam na imię Jazz" wokół tożsamości płciowej z edukatorami Fundacji Trans-Fuzja.

Tytułowa Jazz jest transpłciową dziewczynką, która opowiada historię swojej tranzycji. Warsztaty poprowadzi Anton Ambroziak - dziennikarz, aktywista LGBTQIA, tłumacz książki "Mam na imię Jazz" autorstwa Shelagh McNichols, Jazz Jennings i Jessiki Herthel.

Jestem transchłopakiem, osobą niebinarną. Nigdy nie powiem o sobie „chłopak”, bo socjalizacja do roli kobiety jest dla mnie bardzo ważna. Nie chcę się od tego odcinać. Gdybym musiał wybierać, zawsze chcę należeć do grupy nie-mężczyzn. Ale na szczęście nie musimy określać się binarnie – jako kobiety albo mężczyźni. Cieszę się, że pracując w mediach, mogę walczyć ze skrótami w rozumieniu tożsamości płciowej – mówił Anton Ambroziak w wywiadzie dla magazynu “Vogue”.

Dziś (wtorek) ok. godz. 21 na profilu Biblioteki Gdynia ukazał się komunikat zmieniający formułę warsztatów.

Pierwotnie Biblioteka planowała udział w zajęciach dzieci z rodzicami. Teraz już tylko sami rodzice będą mogli spotkać się z edukatorami z Fundacji Trans-Fuzja, która na co dzień zajmuje się wspieraniem osób transpłciowych. Obecnie Fundacja działa w czterech obszarach - rzecznictwa, wsparcia, edukacji oraz kultury.

Informacja Biblioteki Gdynia:

"Miasto Dzieci w Mieście Słowa trwa i przyciąga najmłodszych miłośników literatury, co ogromnie nas cieszy.

Dyrektor Biblioteki Gdynia, Natalia Gromow zdecydowała o zmianie w programie, o której chcemy poinformować.

Przewidziane na piątek warsztaty „Mam na imię Jazz”, na które pierwotnie zapraszaliśmy dzieci wraz z rodzicami, będą przeznaczone tylko dla dorosłych. Odbędą się, jak planowano, w piątek o godzinie 18.00, ale nie na patio, lecz na schodach Gdyńskiego Centrum Filmowego (1 piętro). Dostępne będą dla osób, które wcześniej dokonały zapisu e-mailowo: [email protected]

Edukatorzy z Fundacji Trans-Fuzja podzielą się swoją wiedzą o rozmowach z dziećmi na temat transpłciowości."

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

BogdanBogdan

2 3

Masssakra. Szczurek wprowadza do Gdyni transów 01:00, 26.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

stefstef

1 0

Mało że wprowadza, ale robi to cichaczem i po kryjomu. Na większości stron z programem brakuje informacji o tym, te warsztaty prowadzi Trans-Fuzja i czego dotyczą. Np na stronie gdynia.pl taka informacja był pierwotnie, ale potem ją usunięto! I ostateczny zapis brzmiał po prostu "Mam na imię Jazz, warsztaty dla dzieci"! Pan Szczurek bardzo chce pewne rzeczy ukryć i od dawna gra na dwa fronty, myśląc że nikt się nie połapie. Wstyd! 09:27, 27.08.2020


Czy SzczurekCzy Szczurek

2 0

...jest binarny czy może niebinarny? A może już czas przygotować taczkę? Ten facet już całkowicie odleciał. Oto co kasa i władza robią z człowieka. Za parę lat odejdzie i zostawi zgliszcza po sobie - miasto zadłużone na 70% budżetu rocznego, sprzedane za grosze developerom, zabetonowane, bez pomysłu na rozwój. Bezmyślna urzędowa klika oczywiście ani myśli coś zmienić, każdy chce się tylko nachapać i generalnie ma w nosie co będzie dalej. Sami sobie ten los zgotowaliście. 03:51, 31.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA