Zamknij
REKLAMA

WEŹ TO NA WARSZTAT. Zajęcia dla młodych konstruktorów

00:22, 31.01.2021 | hs za: Experyment
Skomentuj
REKLAMA

Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza młodzież w wieku 10-13 lat na cykl spotkań online,w trakcie których uczestnicy będą majsterkować, projektować i budować. Zajęcia startują od poniedziałku 8 lutego i potrwają trzy tygodnie.

WEŹ TO NA WARSZTAT to cykl sześciu zajęć instruktażowych online na platformie MS Teams,w trakcie których uczestnicy wraz z zespołem Experymentu zaplanują i zbudują własne projekty inżynierskie.

- Na nowo pokochaliśmy majsterkowanie. Warsztaty prowadzone w duchu DIY, czyli zrób to sam cieszą się ogromną popularnością, podobnie jak miejskie pracownie stolarskie i narzędziownie,z których chętnie korzystają mieszkańcy. Pokolenie makerów nie dotyczy jakieś konkretnej grupy wiekowej, ale wszystkich, którzy czerpią satysfakcję z samodzielnego, ręcznego tworzenia przedmiotów. Zajęcia WEŹ TO NA WARSZTAT, na które zapraszamy młodzież, również wpisują sięw ten pozytywny trend. Liczbę godzin spędzonych przed komputerem ograniczyliśmy do minimum,a cały cykl wypełniliśmy praktycznymi zadaniami inżynierskimi – mówi Justyna Sudakowska, Specjalistka ds. marketingu i PR z Centrum Nauki Experyment.

W czasie zajęć edukatorzy Experymentu wyjaśnią uczestnikom proces projektowania: jak myśli inżynier projektując i budując różnego rodzaju konstrukcje? Jak radzi sobie z problemami, które napotyka po drodze? Jak pracuje nad udoskonalaniem swoich projektów? Uczestnicy nauczą się budować makiety projektów inżynieryjnych i dowiedzą się, jaką rolę w całym procesie projektowania i budowania odgrywa grawitacja.

Solidną dawkę wiedzy inżynierskiej zdobytą w trakcie spotkań, młodzi konstruktorzy będą mogli wykorzystać realizując mniejsze i większe projekty – zarówno na zajęciach online, jak i pomiędzy nimi.

- Ważną częścią naszego cyklu jest samodzielna praca młodzieży w domu. Po każdym spotkaniu uczestnicy będą otrzymywać mini wyzwania inżynierskie do wykonania. Pokombinuj, zrób po swojemu, jeśli nie wyjdzie spróbuj jeszcze raz – mówiąc to uczestnikom chcemy ich zachęcić do twórczego działania. W końcu nic nie sprawia większej frajdy niż samodzielne eksperymentowanie zakończone sukcesem – dodaje Justyna Sudakowska.

Na ostatnich zajęciach uczestnicy pochwalą się efektami swojej pracy – zrealizowanymi projektami inżynierskimi, ale też wymienią się doświadczeniami, opowiedzą, co sprawiło im największą satysfakcję i czy tak wyobrażali sobie pracę inżyniera. Edukatorzy Experymentu podsuną też młodzieży inspiracje do dalszego samodzielnego majsterkowania, projektowania i tworzenia.

Koszt 6 zajęć WEŹ TO NA WARSZTAT wynosi 150 zł za dziecko i osobę towarzyszącą rodzica/opiekuna Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.Ze względu na użycie prostych narzędzi warsztatowych, na niektórych zajęciach będzie wymagana obecność dorosłych opiekunów uczestników.Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki w terminach 8, 11, 15, 18, 22 i 25 lutego o godzinie 15:00.

Więcej informacji na https://experyment.gdynia.pl/events/wez-to-na-warsztat-zajecia-dla-mlodych-konstruktorow/

Kontakt: [email protected], +48 58 500 49 94

 

(hs za: Experyment)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%