Zamknij
REKLAMA

Policjanci dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów

10:18, 26.08.2020 | hs za: Policja Gdynia/foto Joanna Borowiak/FB
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj policjanci pojechali do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie uczestniczyli w trzeciej edycji Forum Wizja Rozwoju. Mundurowi wzięli udział w panelu dotyczącym zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych. Funkcjonariusze przypominali, że oszuści wykorzystują empatię seniorów i dlatego nie należy wierzyć osobom, które pod różnym pretekstem proszą o pieniądze.

24 sierpnia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się trzecia edycja Forum Wizja Rozwoju. Jest to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce, będące pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Policjanci wzięli udział w jednym z 48 paneli dyskusyjnych, który dotyczył zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.

Młodszy aspirant Jolanta Grunert z Komendy Miejskie Policji w Gdyni wzięła udział w panelu "Zwiększanie bezpieczeństwa osób starszych – działania i inwestycje" w ramach modułu "Srebrna gospodarka". W tym panelu uczestniczyła też poseł Joanna Borowiak, przewodnicząca sejmowej komisji polityki senioralnej.

W trakcie debaty policjantka z gdyńskiej komendy mówiła o metodach jakimi posługują się oszuści i ostrzegała jak uchronić osoby starsze, aby nie zostały oszukane metodą „na wnuczka, policjanta czy pracownika sanepidu”. Ponadto funkcjonariuszka opowiedziała o ogólnogdyńskiej kampanii STOP, która skierowana jest na bezpieczeństwo seniorów. Mundurowi po debacie rozdawali plakaty, które można zamieścić w klatkach schodowych lub bezpośrednio przekazać je seniorom.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie biżuterii lub pieniędzy i nigdy nie zadzwonią z takim żądaniem.

(hs za: Policja Gdynia/foto Joanna Borowiak/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA