Zamknij
REKLAMA

Seniorze! Nie daj się oszukać metodą na funkcjonariusza! Policjanci obecnie pracują nad sprawą oszustwa i kradzieży znacznej sumy pieniędzy

18:50, 11.12.2020 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Gdyni w trosce o bezpieczeństwo osób starszych w dalszym ciągu prowadzą działania w ramach kampanii STOP. Funkcjonariusze apelują o zwiększenie czujności i ostrożności, szczególnie wobec nieznanych osób, które telefonując lub pukając do drzwi wykorzystują podstępem życzliwość i zaufanie seniorów, a następnie pozbawiają ich wszystkich oszczędności. Mundurowi przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania.

Seniorzy są życzliwi i pełni zaufania do innych, dlatego tak bardzo narażeni są na działania oszustów, wykorzystujących empatię osób starszych. Funkcjonariusze policji w ramach gdyńskiej kampanii STOP każdego dnia działają na rzecz bezpieczeństwa seniorów. Mundurowi apelują aby zachować szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi i nie wpuszczać do mieszkań nieznanych osób. W przypadku odebrania telefonu od kogoś, kto przedstawia się np. za policjanta i mówi, że należy zabezpieczyć pieniądze z banku przekazując je innej osobie bądź trzeba zrobić przelew na wskazane konto, należy niezwłocznie przerwać rozmowę i zgłosić to na Policję.

Taka sytuacja miała miejsce wczoraj. Do 72-letniego mieszkańca Gdyni zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Oszust utrzymywał ciągłość połączenia, rozmawiając na przemian z seniorem i jego żoną. Przekonał małżeństwo do tego, że ich pieniądze w banku są zagrożone i spowodował, że zrobili przelew na wskazany numer konta, a kolejną kwotę w gotówce przekazali bezpośrednio mężczyźnie myśląc, że oddają swoje oszczędności w ręce funkcjonariusza Policji. Małżeństwo straciło dużą sumę pieniędzy. Obecnie gdyńscy policjanci pracują nad ustaleniem i ukaraniem sprawców.

Pamiętajmy, że nie należy przekazywać pieniędzy osobom, które podają się za policjantów, czy pracowników innej instytucji. Każda sytuacja, kiedy ktoś prosi nas o zlecenie przelewu lub przekazanie gotówki powinna wzbudzić w nas niepokój. Od razu przerwijmy rozmowę i zadzwońmy na Policję.

Przypominamy, że Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie zadzwonią z takim żądaniem. Pamiętajmy o stosowaniu zasad ograniczonego zaufania bo tylko dzięki czujności i ostrożności można ochronić oszczędności swojego życia.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%