Zamknij
REKLAMA

Nowy rok akademicki seniorów. Trwają zapisy na zajęcia

22.20, 29.09.2021 hs za: UM Gdyni/foto pixabay.com Aktualizacja: 22.23, 29.09.2021
Skomentuj
REKLAMA

Zajęcia, wykłady, lektoraty, a także zdobywanie wiedzy i rozwój zainteresowań – 1 października rozpocznie się nowy rok akademicki dla studentów Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pandemia koronawirusa i związana z nią sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że miniony rok akademicki upłynął pod znakiem nauki zdalnej.

– Miniony rok był trudny dla wszystkich. Cieszymy się więc, że sytuacja epidemiologiczna pozwoliła nam na rozpoczęcie tego semestru już w uniwersyteckich ławach – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Jak co roku Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku przygotował dla studentek i studentów interesujące wykłady. Z pewnością wśród bogatej liczby zajęć każdy znajdzie coś dla siebie i dzięki temu będzie mógł rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

W semestrze zimowym 2021/2022 zajęcia na GUTW będą prowadzone stacjonarnie. We wtorek 28 września ruszyły zapisy.

– Zainteresowanie ofertą zajęć jest bardzo duże, już pierwszego dnia około 200 osób zapisało się na zajęcia online, a drugie tyle przyszło do siedziby Centrum Aktywności Seniora, aby skorzystać z opcji zapisów stacjonarnych – wyjaśnia Bożena Zglińska, dyrektorka Centrum Aktywności Seniora. – To pokazuje nam, jak bardzo spragnieni nie tylko samej nauki, ale także kontaktu z drugim człowiekiem są nasi studenci.

Mieszkanki i mieszkańcy Gdyni, którzy chcieliby dołączyć do grona studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku wciąż mogą to zrobić. Zapisy na rok akademicki 2021/2022 będą przyjmowane w dniach od 28 września do 1 października w godz. 09:00-14:00 w siedzibie CAS, przy ul. 3 Maja 27 -31.

Można także zapisać się online za pośrednictwem strony internetowej www.zapisy.cas.gdynia.pl. Szczegóły i zasady zapisów znajdują się w zakładce pomoc.

Osoby, które mimo wszystko chciałyby wirtualnie zdobywać wiedzę, nadal mogą korzystać z nagranych i udostępnianych na stronie wykładów z ubiegłego roku https://wirtualny.cas.gdynia.pl/.

W ubiegłym semestrze wirtualny CAS zanotował 25 1613 wejść.

Pierwsze zajęcia w tym semestrze rozpoczną się w poniedziałek 4 października. Harmonogram wykładów dostępny jest na stronie internetowej Centrum Aktywności Seniora, a także na stronie gdynia.pl. Plan zajęć zakłada 25 przedmiotów i obszarów tematycznych. Seniorzy będą mogli także skorzystać z cyklu zajęć pn. „Ciekawi świata”.

Rok akademicki rozpocznie się natomiast w piątek 1 października. Zainauguruje go uroczysta msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpoczynająca się o godz. 8.15.

(hs za: UM Gdyni/foto pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%