Zamknij
REKLAMA

100. urodziny Pani Heleny

23:55, 13.08.2021 | hs za: UM Gdyni/ fot. Paweł Kukla
Skomentuj
REKLAMA

Niezwykła uroczystość odbyła się dziś w Domu Pomocy Społecznej w Gdyni przy ul. Pawiej. Jedna z mieszkanek, pani Helena Malinowska, świętowała setne urodziny. Jubilatka obchodziła je razem z rodziną i przyjaciółmi.

W piątek, 13 sierpnia w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Pawiej odbyło się urodzinowe przyjęcie pani Heleny Malinowskiej, podopiecznej placówki. Społeczność gdyńskiego DPS-u, a także rodzina złożyła jubilatce życzenia oraz zaśpiewała „200 lat”. Powinszowania przekazał również prezydent miasta – Wojciech Szczurek.

– Z okazji tak pięknego jubileuszu chciałbym złożyć Pani w imieniu wszystkich mieszkańców Gdyni najserdeczniejsze życzenia zdrowia, uśmiechu, radości, tej pogody ducha, którą dzieli się Pani każdego dnia. I by każdego dnia miała Pani okazję, by pielęgnować swoje muzyczne zainteresowania, słuchając pięknych koncertów – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

O tym, że muzyka jest niezwykle ważna w życiu pani Heleny, wie każdy, kto choć trochę ją zna. Nie mogło jej więc zabraknąć również podczas urodzinowej uroczystości. Specjalnie dla jubilatki i zgromadzonych gości zagrał pianista Ryszard Paszkiewicz.

Jubilatka nie kryła radości i wzruszenia. Podziękowała zgromadzonym gościom, ciesząc się, że może przebywać w takim towarzystwie. Wśród atrakcji pojawiły się także archiwalne zdjęcia obrazujące życie jubilatki. Zgromadzeni goście mogli je oglądać w formie prezentacji na dużym ekranie. Nie zabrakło również tortu i tradycyjnych świeczek, które pani Helena – rzecz jasna – zdmuchnęła, myśląc mocno o sobie tylko znanym życzeniu.

– 100 lat to czas, który dla większości z nas – zwłaszcza na początku życiowej drogi – wydaje się nie do osiągnięcia. To czas, w którym można zebrać mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć chwilę szczęścia i niezmierzonej radości. Pani przeżyła pięknie cały wiek naszej historii. Doświadczyła trudów i radości z nim związanych. Z okazji jubileuszu pragnę złożyć Pani serdeczne życzenia – zwróciła się do jubilatki Lilianna Szewczuk-Putrym, dyrektor gdyńskiego DPS-u.

Pani Helena Malinowska urodziła się 14 sierpnia 1921 roku w miejscowości Czekanowo. Wychowała się w wielodzietnej rodzinie, miała bowiem pięcioro rodzeństwa: cztery siostry i jednego brata. Jednym z ulubionych zajęć pani Heleny było gotowanie dla rodziny oraz szycie. Zawodowo realizowała się w branży ekonomicznej. Pracowała m.in. w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej jako referent finansowania.

W Domu Pomocy Społecznej w Gdyni mieszka od grudnia 2015 roku. Jest osobą pogodną, uśmiechniętą i powszechnie lubianą oraz szanowaną. Korzysta z szerokiej oferty terapii zajęciowej i tam realizuje swoje marzenia. Ceni sobie piękno natury, kocha życie i muzykę. Uwielbia oglądać koncerty z udziałem skrzypka Andre Rieu.

(hs za: UM Gdyni/ fot. Paweł Kukla)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%