Zamknij
REKLAMA

Pandemia wywołuje i pogłębia uzależnienia

12:56, 04.06.2020 | hs za: UM Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

Przed pandemią nasze życie było ułożone, posiadało pewien rytm i codzienny harmonogram. Obecne obostrzenia, izolacja społeczna, prac zdalna i zamknięte szkoły sprawiły, że musieliśmy się na nowo przeorganizować. Już sama konieczność ułożenia sobie na nowo harmonogramu może wywoływać stres. Do tego wszystkiego rodziny zostały zmuszone do przebywania w swoim towarzystwie praktycznie przez cały czas, a osoby mieszkające samodzielnie zostały pozbawione kontaktów międzyludzkich. 

Sytuacja, w której się znaleźliśmy generuje wiele napięć i trzeba sobie z nimi jakoś poradzić. Problem z emocjami może powodować chęć sięgnięcia po różnego rodzaju używki. Sytuacji, których można doświadczać w związku z uzależnieniem jest co najmniej kilka.

Ewa Wiśniewska, psycholog zajmujący się między innymi profilaktyką uzależnień w dzisiejszym filmie powie, co zrobić i gdzie się zgłosić w przypadku problemów z używkami. Problem może dotyczyć nas samych albo naszych najbliższych. 

Osoby, które mają potrzebę konsultacji ze specjalistą, proszeni są o kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej pod całodobowym numerem telefonu 58 622 22 22.

Pomoc, nie tylko w obszarze wsparcia psychologicznego, można również uzyskać na stronie internetowej www.gdyniawspiera.pl.

(hs za: UM Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%