Zamknij
REKLAMA

Protestowali na Starowiejskiej. Nie było tłoku przed biurem PiS w Gdyni

12:33, 22.05.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Henryka Krzywonos-Strycharska/FB
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj, 20 maja przed siedzibą Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Gdyni (znajdują się tam również biura poselskie: Marcina Horały i Janusza Śniadka) zgromadziła się grupa protestujących.

Wydarzenie rozpoczęło się ok. godz. 15:00. Protestowali w ramach Strajku Przedsiębiorców. Zgromadzeni protestowali w obronie tych, którzy musieli zamknąć firmy. Organizatorem było świeżo powołane Stowarzyszenie Polskich Przedsiębiorców i Pracowników. Inicjatywa jest nieliczna. Tworzy ją kilkoro przedsiębiorców m.in. z Gdyni, Pruszcza Gdańskiego i Rumi. Organizacja nie jest jeszcze zarejestrowana.

Chcą zniesienia składek ZUS w okresie kryzysu oraz zmniejszenia kosztów pracy. Nie zgadzają się z polityką rządu i uważają, że Tarcze Antykryzysowe są zbyt zbiurokratyzowane i nie zaspakajają wszystkich potrzeb ludzi biznesu.

Niewielka grupka uczestników protestu miała przepisowe maseczki i nie utrudniała pieszym i kierowcom poruszania się po Starowiejskiej. Do protestujących dołączyła poseł Henryka Krzywonos-Strycharska z Platformy Obywatelskiej.

Reprezentanci gdyńskich i nie tylko przedsiębiorców protestują dzisiaj przed siedzibą posłów PIS w Gdyni. Dołączam do nich i ich wspieram, bo gdy zabraknie pracy to wtedy zacznie się prawdziwa bieda - dla wszystkich. Nie ma nas dużo, ale za to policji widać pracy nie zabraknie - chronią i bronią! - komentowała poseł Henryka Krzywonos-Strycharska.

Porządku pilnowało kilkoro funkcjonariuszy Policji. Musieli oni spisać uczestników, gdyż zgromadzenie nie było oficjalnie zgłoszone zgodnie z wymogami przepisów. Z drugiej strony forma przybrana przez organizatorów koliduje z obostrzeniami wynikającymi z pandemii.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Henryka Krzywonos-Strycharska/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA