Zamknij
REKLAMA

Nigdy więcej zdalnego nauczania! Ogólnopolski Strajk "Dzieci do Szkół" stawia żądania ministrowi

22:11, 03.06.2021 | hs za: Adam Mazurek/Ogólnopolski Strajk Dzieci do szkół
Skomentuj Foto TimKvonEnd/pixabay.com
REKLAMA

W kilkudziesięciu miastach Polski rodzice uczniów składali pisma do dyrektorów szkół w sprawie gwarancji tego, że cały przyszły rok szkolny będzie realizowany stacjonarnie. Akcję zorganizowali przedstawiciele Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół!

Kilkuosobowe grupki rodziców od wczesnych godzin porannych odwiedzały sekretariaty szkół (m.in. w Gdyni, Warszawie, Białymstoku, Poznaniu, Katowicach, Stalowej Woli, Zielonej Górze, Szczecinie), składając wcześniej przygotowane pisma do dyrektorów szkół. Część z nich złożyła dokumenty w swoim imieniu, inni jako przedstawiciele Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół! Byli i tacy, którzy to samo pismo dostarczyli do kilku placówek oświatowych.

- To nasza kolejna ogólnopolska akcja mająca na celu uświadomienie dyrektorom szkół, ale także nauczycielom oraz uczniom nieszczęścia jakim jest bezpodstawne zamykanie szkół i wprowadzanie zdalnego nauczania, które tak naprawdę jest czystą fikcją - mówi Adam Mazurek, organizator Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół!

W piśmie rodzice podkreślają, że oprócz kontynuowania zdalnego nauczania, nie godzą się też na wprowadzanie tzw. reżimów sanitarnych na terenie szkół np. zmuszania dzieci i rodziców do noszenia maseczek czy mierzenia temperatury ciała. Jednym zdaniem, rodzice domagają się natychmiastowego powrotu do normalności.

- Chcemy, aby jak najwięcej dyrektorów szkół w końcu zrozumiało, że nie ma zgody rodziców na dalsze kontynuowanie szkodliwego eksperymentu edukacyjnego na uczniach, jakim jest zdalne nauczania. Po drugie, dyrektorzy mają instrumenty prawne, aby szkoły cały czas działały normalnie. Więc chcemy, aby z nich korzystali - dodaje Mazurek.

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół! już szykują kolejną akcję na rzecz powrotu normalności w polskich szkołach. Od piątku będą namawiali uczniów do pisania listów z laurkami m.in. do prezydenta, premiera, ministra zdrowia, ministra edukacji i nauki, rzecznika praw dziecka czy sanepidu. Finał tego przedsięwzięcia nastąpi pierwszego czerwca, czyli w Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Treść listu:

Szanowna Pani Dyrektor/Szanowny Panie Dyrektorze,
jako przedstawiciele Ogólnopolskiego Strajku „Dzieci do Szkół”, żądamy od Pani/Pana gwarancji tego, że cały przyszły rok szkolny 2021/2022 obędzie się w trybie stacjonarnym.Jako rodzice, opiekunowie prawni nie wyrażamy zgody na kontynuowanie eksperymentu pedagogicznego na naszych dzieciach, polegającego na odbieraniu im normalnej edukacji,opieki i wychowania, w ramach tzw. walki z koronawirusem. Jako rodzice i opiekunowie prawni nie wyrażamy też zgody na kontynuowanie szkodliwej dla zdrowia i rozwoju dzieci oraz nieefektywnej, „nauki zdalnej” poprzez komputer.

Przez ponad rok jako wyższy rangą urzędnik państwowy współodpowiadał/a Pani/Pan za odbieranie uczniom normalnej edukacji, opieki i wychowania, działając na wielką szkodę naszych dzieci i naszych rodzin. Dzieci odczuwają negatywne skutki bezpodstawnego zamknięcia ich w domach, braku kontaktu z rówieśnikami, nauczycielami, pozbawienia wychowania fizycznego czy zajęć dodatkowych. Jako odpowiedzialni rodzice, informujemy Panią/Pana, że nie pozwolimy na to ponownie. Nie zaakceptujemy też jedynie chwilowego otwarcia szkoły, jak to miało miejsce na przełomie września i października 2020 r.

Jako wyższy rangą urzędnik powinna Pani/powinien Pan mieć wystarczającą wiedzę na temat szkodliwości izolacji społecznej dzieci i młodzieży, pozbawiania ich normalnej edukacji, opieki i wychowania czy fikcyjnej zdalnej edukacji. Żaden odpowiedzialny urzędnik państwowy nie powinien kontynuować takiego eksperymentu pedagogicznego.

Jednocześnie nie wyrażamy zgody na uniemożliwianie naszym dzieciom swobodnego oddychania poprzez zmuszanie ich do noszenia maseczki na terenie szkoły, mierzenie temperatury ciała, dezynfekcję rąk czy dystans społeczny oraz inne niezgodne z prawem procedury medyczne.Nigdy więcej zdalnego nauczania!

(hs za: Adam Mazurek/Ogólnopolski Strajk Dzieci do szkół)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%