Zamknij
REKLAMA

Niepełnosprawnym wstęp wzbroniony! Czy tylko w Gdyni i Słupsku?

19:29, 09.06.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

KLIMATyczne centrum wzbudza coraz więcej kontrowersji. W opinie ogromnej rzeszy mieszkańców Gdyni stało się instytucją wprowadzającą segregację społeczną i dyskryminującą, przede wszystkim osoby niepełnosprawne. Rasizm społeczny stał się w Gdyni faktem!

- Znikające miejsca parkingowe, w tym te dla niepełnosprawnych. Włodarze miasta Gdyni nie mają nic do powiedzenia? A jeszcze tak niedawno, przez lata Gdynia szczyciła się, jako pierwsze miasto w Polsce, wzorcowe i nagradzane za programy likwidacji barier dla niepełnosprawnych. Co się zmieniło, że niepełnosprawni czują się w swoim mieście bezradni i dyskryminowani? - komentuje sytuację Przemysław Burmer, prezes Fundacji Rare Diseases Uniqius

O dyskryminacji niepełnosprawnych wypowiadały się osoby, które w wyniku segregacyjnych działań KLIMATycznego Centrum nie mogą teraz dostać się do wielu miejsc w Gdyni.

Polecamy materiał "W twojej sprawie" w TVP Gdańsk: https://gdansk.tvp.pl/36038264/w-twojej-sprawie?fbclid=IwAR05oYI739GrdCRavpUbn7uscHjGc2sq1r1NDnv1fDUjCwa_pK5ZiqdnT3s

W sprawie znikających parkingów interweniował Marcin Bełbot, radny Rady Miasta Gdyni

[ZT]45126[/ZT]

- W ostatnim czasie złożyłem interpelację do prezydenta Szczurka w sprawie parkingów dla niepełnosprawnych po wielu interwencjach mieszkańców. O ile ludzie sprawni, młodzi mogą korzystać z parkingów zbiorczych w Śródmieściu to nie można tego samego powiedzieć o ludziach starszych czy niepełnosprawnych, a z wielu rozmów które przeprowadziłem dostaje jasne sygnały, że te osoby korzystały z miejsc parkingowych nie tylko oznaczonych jako specjalnie dla nich dedykowane, teraz jest z tym problem. Mam wrażenie, że władze miasta nie prowadzą przemyślanej strategii w tym obszarze, nie jestem przeciwnikiem "niwelowania ruchu" pojazdów w centrum, ale kwestia samej dostępności to rzecz o której nie powinniśmy zapominać. Ważną kwestią jest tworzenie miejsc dedykowanych w miejscach strategicznych, tak aby jednocześnie nie generować dodatkowej rotacji samochodów, ponieważ osiągamy efekt odwrotny od zakładanego – uważa radny Marcin Bełbot.

[ZT]45402[/ZT]

Gdynia nie jest jedynym miastem w województwie pomorskim, w których dyskryminuje się osoby chore i niepełnosprawne. Przypominamy sprawę ze Słupska:

[ZT]45089[/ZT]

 

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%