Zamknij
REKLAMA

W Słupsku z pieniędzy Polskiego Ładu chcą wyremontować halę Gryfia

12:11, 23.07.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Jacek Szaran/FB
Skomentuj
REKLAMA

W Słupsku na konferencji prasowej radni Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali propozycje wniosków w ramach nowego Rządowego Funduszu Polski Ład.

- Otworzyła się nowa furtka w postaci Polskiego Ładu, który zabezpieczy ewentualne finansowanie - podkreślał Jacek Szaran, słupski radny PiS.

Radni zaprezentowali swoje propozycje:

  1. Kompleksowy remont hali Gryfia z rozbudową oraz zagospodarowaniem terenu.
  2. Modernizacja Parku Kultury i Wypoczynku wraz z unowocześnieniem infrastruktury.
  3. Bezpieczeństwo Przejść dla Pieszych – poprawienie bezpieczeństwa przejść dla pieszych poprzez doświetlenie wraz z dodatkową sygnalizacją przy przejściach.

Te inwestycje są ważne dla mieszkańców i ich realizacja poprawi komfort życia wraz z bezpieczeństwem pieszych na drogach, uważają słupscy radni.

- Dlatego złożyliśmy wniosek do Prezydent Miasta, aby uwzględnić te inwestycje we wnioskach które zostaną skierowane do rozpatrzenia - dodaje Jacek Szaran. - Liczymy na dobre przygotowanie wniosków i skorzystanie z szansy w ramach tego konkursu.

Pula środków w programie jest ograniczona, ale dobre przygotowanie wniosków da szansę na otrzymanie środków w tej lub kolejnej turze programu.

- Park tak samo, jak Gryfia jest stary i zaniedbany - uzupełnia radny Łukasz Jaworski. - Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji dba o różne rzeczy, trochę go unowocześnia, ale tam jest potrzeba porządna inwestycja. Być może przydałby się w parku mały amfiteatr, gdzie mogłyby się odbywać imprezy i boisko. Dziś nie ma tam też miejsca, gdzie można pójść za potrzebą.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Jacek Szaran/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%