Zamknij
REKLAMA

Kolejka fuszerka burmistrza? Kiedy wreszcie gmina dokończy budowę płotu przy stadionie w Nadziejewicach?

19:12, 14.09.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto JT
Skomentuj
REKLAMA

Za czasów Edwarda Gierka jak towarzysz pierwszy sekretarz przyjeżdżał gdzieś z gospodarska wizytą to trawę malowano na zielono. W gminie Czarne w powiecie człuchowskim zrobiono podobnie...

Tym razem jednak chodziło o płot

Do Czarnego mieli zjechać się oficjele z całego powiatu, a może nawet z województwa. Do tego rolnicy prezentujący swój dorobek i niezliczona rzesza gości. Tym bardziej, że na finał miał wystąpić (i wystąpił) Czadomen, dla którego „Ruda tańczy jak szalona”.

Najpierw trzeba było wybrać odpowiednie miejsce, w którym ci wszyscy zacni goście będą mogli się spotkać. Wypadło na stadion w Nadziejewie.

Tam jednak „straszyło”. Zaniedbany teren, stary z popękanych płyt betonowych płot okalający boisko i w ogóle przestrzeń wyglądająca niewyjściowo. Trzeba było nadać jej nowy, atrakcyjny wygląd.

Wszystko to działo się w 2019 roku

Stary płot z płyt betonowych został rozebrany w związku z organizacją dożynek powiatowych na stadionie w Nadziejewie. Ogłoszony został przetarg na rozbiórkę całego płotu od strony drogi 201 i pola, czyli około 300 metrów bieżących ogrodzenie.

Ekipa budowlana wzięła się za robotę. Jakież zdziwienie spotkało mieszkańców, kiedy ogłoszono koniec prac, a tu okazało się, że postawiono jedynie 130 metrów bieżących płotu, jedynie od strony drogi 201.

Mieszkańcy byli oburzeni. Na jednym ze spotkań organizacyjnych przed dożynkami, w którym uczestniczył również burmistrz Piotr Zabrockie padło pytanie: czy zostanie dokończony płot od strony pola i kiedy?

Burmistrza zaskoczyło to pytanie. A nie powinien być zdziwiony, w końcu „rozebrał” 300 mb, a „postawił” tylko 130 mb. Wzięty w krzyżowy ogień pytań włodarz obiecał, że płot zostanie dokończony po dożynkach i poszuka w budżecie gminy na to środki finansowe.

Argumentował to tym, że nie da rady tego zrobić przed dożynkami, gdyż w tym miejscu ma być wystawiony sprzęt rolniczy i płot byłby przeszkodą. Złej baletnicy to i rąbek od spódnicy... przeszkadza!

I tak minęły 2 lata, a mieszkańcy Nadziejewa nadal czekają na dokończenie budowy płotu przy stadionie. Oby nie było to czekanie na Godota...

Mało tego, brak dokończenia tego płotu grozi niebezpieczeństwem dla dzieci i młodzieży przebywających na boisku. Tuż obok niego przebiega ruchliwa droga 201.

Jak widać burmistrz Czarnego ma specyficzne pojęcie bezpieczeństwa, że o dotrzymywaniu słowa raczej już nie warto wspominać. Jaki płot, taki burmistrz. A skoro płotu nie ma, to jest to jednoznaczny sygnał, że gmina Czarne nie ma gospodarza, a jedynie urzędnika, który udaje, że działa na rzecz mieszkańców.

Trzeba mieć nadzieję, że kiedyś to się zmieni i Czarne będzie miało włodarza, który będzie dbał o miasto i gminę i będzie reagował na potrzeby mieszkańców.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto JT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%