Zamknij
REKLAMA

A ścieki płyną dalej! Arogancja władz Czarnego zdobyła już wszystkie możliwe szczyty

09:27, 12.10.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto JT
Skomentuj
REKLAMA

Nagminne zrzuty ścieków z oczyszczalni z Wyczech mają swój początek we wsi Nadziejewo, następnie przez swobodny wylot rurą kamionkową wpadają do rowu skąd płyną przez wieś Grabowiec i dalej prawdopodobnie łączą się z rzeką Czernicą.

Społeczność Grabowca mieszkająca w sąsiedztwie tego miejsca uskarża się na straszny smród i odór wydobywający się z rowu.

Na każdym zebraniu wiejskim zwoływanym przez sołtysa sołectwa Nadziejewo, a zarazem radnego gminy Czarne Zdzisława Orzłowskiego temat odoru w Grabowcu jest podejmowany, omawiany, komentowany...

Mimo próśb i apeli mieszkańców Grabowca bezpośrednio do burmistrza miasta i gminy Czarne Piotra Zabrockiego, jak i do prezesa PWK Edwarda Jankowskiego, którzy biorą udział na tych zebraniach, żeby coś zrobiono z tymi ściekami i odorem, mimo ich zapewnień i obietnic o poprawę choćby zmniejszenia woni fetoru, ścieki nadal płyną i nieprzyjemna i uciążliwa woń towarzyszy mieszkańcom okolicznych zabudowań we wsi Grabowiec.

- Miałem sposobność porozmawiania z mieszkańcami tej miejscowości, w rozmowie potwierdzają, że smród z pobliskiego rowu wydobywa się nadal, szczególnie na wiosnę i latem, nawet nie mogą zrobić sobie rodzinnego grilla, bo smród owych ścieków płynących tym rowem skutecznie ich odstrasza – mówi mieszkaniec Nadziejewa Jerzy Terechów.

To, że gmina zapomniała o Grabowcu i ścieki „zamiata pod dywan” to już norma w Czarnem, ale że instytucje zajmujące się ochroną środowiska i bezpieczeństwem sanitarnym również milczą, to już zakrawa na zmowę.

Może czas, by mieszkańcy napełnili odpowiednie naczynia i zawieźli je do Gdańska do Wód Polskich, Sanepidu i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Warto by było również zainteresować parlamentarzystów, a nawet „wszystkich świętych”.

Są również organizacje ekologiczne, które tylko czekają na takie sposobności, by rozpocząć swoje akcje. Jak burmistrzowi miasteczko zablokują i zrobią szum na całą Polskę, to może wtedy zauważy, albo raczej poczuje, że w Grabowcu cuchnie?

Ostatnie lata pokazują, że determinacja dość szybko może przerodzić się w desperację, bo jak długo jeszcze mieszkańcy będą cierpieć z powodu niekompetencji burmistrza?

A tak płyną ścieki... codziennie!

 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto JT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%