Zamknij
REKLAMA

Tyberiusz Kriger zaprasza mieszkańców do dyskusji o opłatach parkingowych

21:40, 30.11.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto google.maps
Skomentuj
REKLAMA

Jak pisaliśmy wcześniej w Kartuzach burmistrz Gołuński przeforsował ogromne podwyżki opłat za parkowanie. Mało tego – do tej pory strefa płatnego parkowania obowiązywała tylko w centrum miasta, a teraz obejmuje niemal cale Kartuzy.

Tyle będzie trzeba zapłacić za parkowanie w centrum Kartuz:

  • Do 1/2 godziny parkowania - 1,00 zł.
  • do 1 godziny parkowania - 4,20 zł.
  • do 2 godzin parkowania - 9,20 zł
  • do 3 godzin parkowania - 15,20 zł
  • Każda następna godzina – 3 zł

Ceny zaproponowane przez burmistrza, nie były oczywiście konsultowane z mieszkańcami. Rada Miejska została postawiona przed faktem dokonanym.

Słabiuchny budżet i nieumiejętność dbania o majątek miasta musiały doprowadzić do tego, że i władze Kartuz ratując miejskie finanse muszą sięgnąć do kieszeni mieszkańców. Tylko czy oni to zaakceptują.

Oczywiście, inflacja i huśtawki cenowe nie sprzyjają dobremu planowaniu, jednak skoro już ktoś podejmuje się wyzwania bycia burmistrzem, to musi liczyć się z tym, że nie zawsze jest kolorowo i radośnie, że trzeba mierzyć się z wieloma wyzwaniami, a te związane z pieniędzmi są zawsze najtrudniejsze.

Dlaczego są w Polsce gminy, które potrafią tak kreować gminną politykę finansową, że starcza na wszystko i jeszcze można odłożyć na kolejny rok?

W Kartuzach władza nie ma żadnej strategii, żadnego planu, żadnej propozycji dla mieszkańców. Być może podobnie jak w zadłużonej na ponad miliard złotych Gdyni, również mieszkańców Kartuz czekają podwyżki i nowe „daniny”, często brane z kapelusza, byle by tylko ratować miejską kasę?

A najbardziej kuriozalne w tym wszystkim jest to, że burmistrz parkuje za całkowitą darmochę!

O nowych cenach, które mają zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku z mieszkańcami chcą rozmawiać kartuscy radni, w imieniu których wystąpił Tyberiusz Kriger.

Kartuskie nowe ceny za parkowania są kosmiczne

Przypomnijmy raz jeszcze - tyle będzie trzeba zapłacić za parkowanie w centrum Kartuz:

  • Do 1/2 godziny parkowania - 1,00 zł.
  • do 1 godziny parkowania - 4,20 zł.
  • do 2 godzin parkowania - 9,20 zł
  • do 3 godzin parkowania - 15,20 zł
  • Każda następna godzina – 3 zł

Aktualne ceny obowiązujące w Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni

  SPP Śródmiejska

SPP (A) Wzgórze Św. Maksymiliana

(B) Działki Leśne/część Grabówka

(C) Orłowo

pierwsza godzina   5,50zł   3,90zł
druga godzina   6,60zł   4,60zł
trzecia godzina   7,90zł   5,50zł
czwarta godzina i kolejne   5,50zł   3,90zł

Poniżej aktualne zdjęcia ze Starogardu i Warszawy

Radni proszą mieszkańców o wyrażenie opinii. Można powiedzieć, że robią to, czego nie zrobił burmistrz, czyli konsultacje społeczne.

W stanowisku radnego czytamy:

"Szanowni Państwo - W ustaleniu z grupą radnych będąc świadomym jakie kontrowersje wywołały zmiany dotyczące Strefy Płatnego Parkowania w Kartuzach zwracamy się do Was z wnioskiem o przekazanie wszelkich uwag, które posłużą jako podstawa do ponownego przeanalizowania tej kwestii.

Niewątpliwie część zapisów wymaga modyfikacji. W tym miejscu chcielibyśmy jako Wasi przedstawiciele oddać Wam głos. Wszystkie zgłoszenia zostaną przeanalizowane, a następnie przekazane do Urzędu celem wypracowania wspólnego stanowiska. Wierzymy, że w niedługim czasie uda doprowadzić się do spotkania radnych z burmistrzem, na którym wszyscy merytorycznie podejdziemy do tego tematu i z pominięciem prywatnych animozji osiągniemy kompromis satysfakcjonujący wszystkie strony. Przyjęte na ostatniej Sesji nowe zapisy zaczną obowiązywać dopiero od przyszłego roku, więc mamy teraz czas na wprowadzenie stosownych poprawek.

Swoje uwagi możecie państwo zgłaszać pisemnie do Biura Rady Miejskiej lub do mnie osobiście za pośrednictwem maila na adres: [email protected].

Apelujemy o kulturalną dyskusję. Nikt z nas nie lubi płacić więcej, natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że obecnie obowiązujące stawki nie były zmieniane od 2003 roku i odbiegają znaczącą od obowiązujących realiów."

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto google.maps)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AdamAdam

1 0

Jak głosowaliście - tak macie - skumbrie w tomacie! 00:35, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%