Zamknij
REKLAMA

„Każdy będzie lepszym burmistrzem niż pan Gołuński”. Mocne słowa przewodniczącego

11:16, 21.01.2022 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto google.maps
Skomentuj
REKLAMA

„Wyrok którym zapadł w moim przekonaniu mówi o jednym - czas na zamiany na stanowisku burmistrza w Kartuzach. Wg mnie poprzednia pani Burmistrz wiedzą, determinacją i zaangażowaniem przerastała go kilkakrotnie. Jest tyle młodych , wartościowych i otwartych ludzi godnych tej funkcji. Z całym szacunkiem do pana Burmistrza - powinien on wg mnie odejść na emeryturę ponieważ wg mnie każdy będzie lepszym burmistrzem niż pan Gołuński.” - podsumował decyzję Sądu Rejonowego w Kartuzach Mariusz Treder, przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach.

Geneza konfliktu

Sprawa, o której mówi przewodniczący ma swój początek w konflikcie między władzami miasta i gminy a a właścicielami kwiaciarni i stoiska plenerowego przy Placu Brunona.

Mariusz Treder odnosząc się do konfliktu napisał ”burmistrz powinien pomagać, a nie szkodzić. Należy się zastanowić czy burmistrzowi nie pomyliły się po prostu role - zamiast służyć mieszkańcom, traktuje ich jak swoich poddanych, a gminę jak "folwark Gołuńskiego (...) oraz (...) Czy nie jest tak, że Pan burmistrz jak "lokalny dyktatorek" bezkarnie próbuje niszczyć dorobek tych ludzi, którzy - podkreślam - w moim przekonaniu chcą pracować i dawać pracę?(...).

Burmistrz Gołuński poczuł się urażony i zażądał przeprosin. Sprawa trafiła do sądu z powództwa prywatnego.

A swoją drogą - co na to odpowiedni biegli. Co wynikłoby z badania? Przecież władza demoralizuje...

Kartuski Sąd Rejonowy po dwóch rozprawach umorzył postępowanie.

Mariusz Treder uważa, że „wyrok uświadomi burmistrzowi, że on jest dla mieszkańców a nie po to, aby podkładać im kłody pod nogi. Czy tak będzie, czy Pan Burmistrz to zrozumie? Według mnie już za późno i najwyższy czas na zmiany na tym stanowisku.”

Swoją drogą należy się dziwić burmistrzowi, że oburzył się na słowa przewodniczącego. Wielokrotnie przecież włodarz pokazał jakie ma podejście do innych osób. Swego czasu wysyłał jedną radną, by stanęła obok prostytutek w podkartuskim lesie, inną atakował i obrażał. Mieszkańcom kazał zmieniać buty, kiedy żalili się, że ślizgają się po miejskim deptaku.

Do tego jeszcze eksplozje megalomanii, choćby „pomnik” lokomotywy, który zabrał miejsca parkingowe nieopodal dworca PKP.

Uderz w stół...

Do tej sytuacji możemy odnieść stare porzekadło – uderz w stół a nożyce się odezwą...

Mariusz Treder jest kolejną osobą, która jasno stwierdza, że czas Gołuńskiego, jako burmistrza minął. Czy do tej idei dojrzeli już mieszkańcy? Przekonamy się w najbliższych wyborach samorządowych.

Co na to burmistrz?

Burmistrz natomiast twierdzi, że to nie koniec sprawy, że wystąpi apelacją. Dodał również, jak dobry funkcjonariusz poprzedniej epoki (był przecież ormowcem, więc obracał się w gronie towarzyszy): „będziemy składali”. Narracja bezpośrednio wywodzącą się z gabinetów sekretarzy i naczelników spod znaku czerwonego sztandaru i białej pałki.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto google.maps)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

KartuzyKartuzy

6 1

Czas na zmianę władzy w Kartuzach!!! 11:49, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ORMOORMO

4 0

Na jakiej podstawie funkcjonariusz ORMO może pełnić funkcję publiczną? 11:59, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zmianazmiana

5 0

Im szybsza zmiana na stanowisku burmistrza tym mniejsze straty dla Kartuz 12:19, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

4 3

W kwestii burmistrza się nie wypowiadam- wyborcy zdecydują. Ale jestem pod wrażeniem " obiektywnego" autora artykułu. Bycie dobrym dziennikarzem to zamierająca umiejętność... 12:26, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do CzytelnikDo Czytelnik

1 0

Kartuzy niestety zostając skansenem ORMO zaprzepaściły szanse swojego rozwoju. W dużej mierze przyczynili się do tego "obiektywni" lokalni nadworni dziennikarze 09:23, 25.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%