Zamknij
REKLAMA

Identyfikatory Mieszkańca Gdyni ważne od niedzieli

08:06, 14.05.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. ZDiZ w Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę, 15 maja zaczną obowiązywać Identyfikatory Mieszkańca Gdyni uprawniające do parkowania ze stawką zerową w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania w każdą niedzielę. Dotyczy to osób, które złożyły stosowny wniosek i otrzymały potwierdzenie nadania identyfikatora.

Jak aplikować?

- Najwygodniej jest złożyć wniosek oraz potrzebne dokumenty poprzez sklep internetowy https://gdynia.e-abonamenty.pl/. Możemy to zrobić również osobiście w Biurze Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni przy ul. Tadeusza Wendy 15 – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Parkuj za darmo

Identyfikator Mieszkańca Gdyni uprawnia do parkowania ze stawką zerową w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni w każdą niedzielę. Identyfikatory uzyskają ważność od niedzieli 15 maja – dotyczy to jedynie osób, które złożyły stosowny wniosek, załączyły potrzebne dokumenty i otrzymały potwierdzenie nadania identyfikatora.

- Odnotowujemy duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Do 10 maja przyjęliśmy około 2600 wniosków. Należy pamiętać, że w przypadku złożenia wniosku internetowo, czas oczekiwania na nadanie identyfikatora może wynieść kilka dni. W Biurze Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania sprawę załatwimy „od ręki” - mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Przypominamy:

Identyfikator Mieszkańca Gdyni uprawniający do postoju ze stawką zerową w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania w niedzielę mogą uzyskać osoby posiadające samochód, zameldowane w Gdyni i rozliczające PIT w mieście,

Przy wnioskowaniu o nadanie identyfikatora mieszkaniec musi okazać dokument potwierdzający formę prawną użytkowania pojazdu: własność, współwłasność, umowa leasingu, najmu, dzierżawy lub użyczenia oraz udokumentować rozliczanie podatku w Gdyni,

Identyfikator jest nadawany maksymalnie na 12 miesięcy.

(hs za: UM Gdyni/fot. ZDiZ w Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%