Zamknij
REKLAMA

Sukces radnego Kowalskiego potwierdzony przez wojewodę [ZDJĘCIA]

16:28, 27.05.2022 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Rok temu Starostwo Powiatowe w Pucku ogłosiło konieczność likwidacji oddziałów w Puckim Szpitalu. Przypomnijmy, że chodziło o PEDIATRIĘ i POŁOŻNICZY.

Nie zgadzał się z tą decyzją powiatowy radny Michał Kowalski, który zwołał przed szpitalem konferencję prasową, w której wzięli udział m.in. samorządowcy z Gdyni, Redy, Lęborka, wspierając radnego z Władysławowa.

Starosta był nieugięty!

Jednak presja społeczna zainicjowana przez Michała Kowalskiego doprowadziła do tego, że starosta pucki zmienił zdanie.

- Ponowne otwarcie oddziału dziecięcego to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu puckiego, ale i wszystkich turystów przyjeżdżających na nasze tereny. Presja i konstruktywna krytyka ma sens i już dzisiaj widać, że praca wielu ludzi, w tym nas – radnych opozycji i nie tylko przynosi dobre rezultaty. Nie bez znaczenia jest finansowe wsparcie Pana Wojewody i fundusze z rezerwy Prezesa Rady Ministrów, które trafiły właśnie do nas na remont tego oddziału. Niestety nadal nie funkcjonuje oddział ginekologiczno – położniczy ale myślę, że wcześniej czy później nastąpi refleksja starosty Białka i ten oddział zostanie przywrócony. Oby szybciej niż później – podkreśla Michał Kowalski.

Konferencja prasowa, którą wsparło wielu mieszkańców Pucka i powiatu puckiego odbyła się na początku czerwca ub.r. Wywołała ona nerwowe i pełne agresji zachowania starosty puckiego, który zapomniał chyba, że piastuje ważne samorządowe stanowisko i zaczął zachowywać się irracjonalnie.

14 czerwca 2021 podczas sesji Rady Powiatu Puckiego starosta Jarosław Białk bardzo nerwowo i niekulturalnie zaatakował radnego Michała Kowalskiego.

Zarzucił mu, że ten nie poparł w konsekwencji likwidacji oddziałów. Sposób w jaki to zrobił stawia go w bardzo negatywnym świetle i pokazuje, że jako włodarz skompromitował się, co powinno być powodem do dymisji.

Jak widać, udał się "numer" z likwidacją pediatrii.

Starosta musiał uznać wyższość mieszkańców zintegrowanych przez radnego Michała Kowalskiego.

Podczas środowego otwarcie podkreślił to również Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który kilkakrotnie przywoływał Michała Kowalskiego i Zygmunta Wiśniewskiego (również radny powiatu puckiego) wskazując na ich udział w walce o zamknięte oddziały szpitalne.

Oddział Pediatryczny w Szpitalu Puckim. Wojewoda na otwarciu

Pierwsi, mali pacjenci mogą już tu być przyjmowani dziś w nocy. Zmodernizowany Oddział Pediatryczny w Szpitalu Puckim - bo o nim mowa - to 11 sal z łazienkami, pomieszczenie dla dzieci do lat 3, gabinety zabiegowe, lekarskie, sale izolacyjna i zabaw, a także miejsca dla opiekunów. Całość kosztowała 1 125 997,98 zł. Na otwarciu oddziału był dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który odczytał także list premiera Mateusza Morawieckiego. Inwestycja została dofinansowana z rezerwy ogólnej premiera 750 tys. złotych.

Oddział pediatryczny to szczególne miejsce dla każdego szpitala. Musi spełniać wysokie wymagania, by zapewnić jak najlepszą jakość usług medycznych i bezpieczeństwo najmłodszym pacjentom. Wiem, że przebudowa tej części placówki była oczekiwanym od lat przedsięwzięciem i stanowiła wyzwanie dla jej dyrekcji i całego powiatu. (…) Mam nadzieję, że cała społeczność miasta i powiatu będzie dumna ze zmodernizowanego oddziału – napisał Prezes Rady Ministrów, dziękując za zaproszenie na uroczystość otwarcia (cały list: https://www.gdansk.uw.gov.pl/5929-oddzial-pediatryczny-w... ).

Co prawda prace zakończyły się już jakiś czas temu, ale z powodu remontu na oddziale internistycznym, otwarcie pediatrii, by nie zakłócać spokoju małych pacjentów – przesunięto.

Przy oddziale przygotowano także izbę przyjęć z przewijakiem i toaletą dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonano ponadto kompleksową termomodernizację, którą finansowo wsparł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przypomnijmy, że w 2017 dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa (1 mln zł) szpital zbudował nowy łącznik z windą. Wtedy z dużym wsparciem dla działań wystąpiła poseł Małgorzata Zwiercan.

Rok później, wojewoda Dariusz Drelich podpisał umowę o dofinansowaniu z rezerwy ogólnej budżetu państwa (3 mln zł) budowy nowoczesnego bloku operacyjnego na oddziale chirurgii.

Przypominamy również zeszłoroczną konferencję prasową przed Puckim Szpitalem:

Stop likwidacji oddziałów. Mieszkańcy protestowali przed szpitalem w Pucku

GALERIA poniżej>>>

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Mateusz Mateusz

2 0

Panie Michale to Pan jest jedna wielką kompromitacją. Nie robi Pan nic poza promowaniem kłamstwa, oszukiwaniem mieszkańców i promowaniem własnej twarzy. Na sukces składają się uczciwość i ciężka praca, a nie manipulacja, jaką Pan stosuje. Ciągnie Pan tylko na tym, ze jest Pan PiSowcem. A polityka agresywna jaka Pan prawdziwe jest wręcz obrzydliwa. Niech Pan już zniknie z grona naszych radnych. 22:42, 28.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%