Zamknij
REKLAMA

Podwójne standardy w powiecie puckim. Radna skazana! Władza twierdzi, że nic o sprawie nie wie

18:54, 18.06.2022 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Piłeś? Nie jedź! - brzmi stare powiedzenie. Nie wszyscy jednak się do niego stosują, a już na pewno Ewa K. radna powiatu puckiego, katechetka w Szkole Podstawowej we Władysławowie.

Od ponad roku wszyscy dziwią się dlaczego Ewa K. nie siada za kierownicą. Spekulowano już różne odpowiedzi. Jednak znów mamy do czynienia z kierowcą, który postanowił zaryzykować...

Co w konsekwencji spowodowało zabranie prawa jazdy, a bez tego dokumentu kierować samochodem nie wolno!

Sytuacja miała miejsce 15 lipca 2020 roku. Wtedy to Ewa K. została zatrzymana do kontroli drogowej i okazało się, że w wydychanym powietrzu stwierdzono zawartość o 1 promil większy aniżeli dopuszczalna.

I dalej już zgodnie z procedurami. Sprawa trafiła do prokuratury, potem do sądu. Werdykt w tej sytuacji mógł być tylko jeden.

Należy tu przypomnieć, że Ewa K. jak radna powiatowa i nauczycielka pełni funkcje zaufania publicznego, co w aspekcie wyroku sądowego i to za „jazdę po pijaku” kłóci się zarówno z misją radnego, a już nauczyciele definitywnie.

Takie osoby winny być eliminowane z przestrzeni publicznej. Chyba, że mieszkańcy Władysławowa tolerują nauczanie przez osoby będące pod wpływem alkoholu. Mieszkańcy i władze nadmorskiego kurortu.

Ale żeby nie spekulować i domniemywać skierowaliśmy pytania do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku:

1. Czy toczy się postępowanie karne w związku z ujawnieniem przez Policję w dniu 15.07.2020 faktu, iż Ewa Kownacka (osoba publiczna - radna Powiatu Puckiego) prowadziła pojazd mechaniczny pod wpływem alkoholu, gdzie w wydychanym powietrzu stwierdzono zawartość o 1 promil większy aniżeli dopuszczalna?

2. Jeżeli tak - na jakim etapie jest to postępowanie karne?

3. Jeżeli nie - dlaczego i kiedy zostało to postępowanie umorzone i czy czynności procesowe toczone były zgodnie z nowelizacją przepisów?

Odpowiedzi udzielił Prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Tomasz Landowski.

W odpowiedzi na złożony przez Pana w dniu 1.06.2022 r. drogą elektroniczną wniosek o udostępnienie informacji publicznej, na podstawie art. 1, 2, 3, 4, 10, 13 ust. l Ustawy z dnia 6.09.2001 r. o dostępie do informacji publicznej, informuję, iż z danych systemowych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wynika, iż Prokuratura Rejonowa w Pucku nadzorowała dochodzenie o sygn. PR Ds 1330.2020 przeciwko osobie wskazanej w piśmie, której przedstawiony został zarzut popełnienia występku z art. 178a §1 k.k. Dochodzenie zostało zakończone wniesieniem w dniu 26.10.2020 r. aktu oskarżenia, zaś postępowanie jurysdykcyjne zostało zakończone wydaniem w dniu 11.01.2021 r. przez Sąd Rejonowy w Wejherowie wyroku skazującego w sprawie o sygn. lI K 218/21.” - napisał potwierdzając informację o postępowaniu prowadzonym przeciwko Ewie K., postawieniu zarzutów i aktu oskarżenie oraz wyroku skazującym.

Art.  178a.  [Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego]

§  1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

A Ewa K. nadal sprawuje mandat i uczy dzieci!

W związku z tym skierowaliśmy pytania do Starosty Powiatu Puckiego, którego interesów Ewa K. bardzo broni tworząc na przykład memy atakujące przeciwników politycznych.

Poniżej pytania skierowane do włodarza Powiatu Puckiego (mail poszedł również do Przewodniczącego Rady Powiatu Puckiego):

  1. Obecnie toczy się postępowanie karne w związku z ujawnieniem przez Policję w dniu 15.07.2021 roku faktu, iż Ewa Kownacka (osoba publiczna - radna Powiatu Puckiego) prowadziła pojazd mechaniczny pod wpływem alkoholu, gdzie w wydychanym powietrzu stwierdzono zawartość o 1 promil większy aniżeli dopuszczalna. Czy w związku z tak karygodnym zachowaniem radnej zasadne jest dalej sprawowanie przez nią funkcji członka Zarządu Powiatu?
  2. Czy do czasu wyjaśnienia sprawy (przy czym stwierdzenie obecności zakazanej ilości alkoholu w wydychanym powietrzu jest niepodważalne) radna nie powinna być zawieszona w sprawowaniu czynności kierowniczych (czł. Zarządu Powiatu)?
  3. Czy w strukturach władzy Powiatu Puckiego jazda w stanie nietrzeźwym (z zatrzymaniem prawa jazdy przez Policję) jest nie uznawana jako zło i naganna praktyka i w związku z tym starosta i pozostali przedstawiciele honorują takie zachowania, m.in. przez brak odwołania z Zarządu Powiatu osoby, której zatrzymano prawo jazdy i przeciwko której toczy się postępowanie karne?

Taką odpowiedź otrzymaliśmy:

Nie nam oceniać kondycję informacyjną Starostwa Powiatowego i Rady Powiatu Puckiego. Nie mniej postanowiliśmy pomóc władzom powiatu puckiego i przesłać informację pozyskaną z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdyż jest to informacja publiczna i należy się nią podzielić z mieszkańcami powiatu.

Sprawa może mieć ciąg dalszy. O jej postępach poinformujemy.

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%