Zamknij
REKLAMA

Wizytówka Kartuz? Zardzewiałe, brudne, przekrzywione kosze na śmieci [ZDJĘCIA]

10:21, 27.07.2022 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Obecny włodarz Kartuz już wielokrotnie pokazał, że nie ma wizji na rozwój, nie wie jak rozmawiać z mieszkańcami i diagnozować ich potrzeby. Zamiast reagować na problemy, np. „ślizgawkę” w centrum miasta, funduje, raczej zaspakaja własną megalomanię, lokomotywę zabierając miejsca parkingowe.

Kartuska "alfa i omega"?

Kiedy ktoś zwraca mu uwagę atakuje określeniami typu: „wy się nie znacie, nie rozumiecie”...

Przyjmuje narrację, z której wynika, że jest „alfą i omega”, która posiadła wszelkie rozumy i to on wie najlepiej czego potrzeba mieszkańcom.

W tym pędzie do władzy i korzystania z niej nie dostrzega istotnych problemów i bolączek mieszkańców.

Wizerunek miasta to dla Gołuńskiego całkowicie niezbadana i nieznana przestrzeń. A przecież chodzi kartuskimi ulicami! Być może wybiera takie trasy (o co niezwykle trudno, bo wszędzie jest coś, co wymaga poprawy), na których widzi miasto „mlekiem i miodem płynące”.

Stąd być może nie dostrzega zniszczonych przez czas pojemników na śmieci, ustawionych w centrum miasta. Nie widzi ich brzydoty, degradacji i brudu, którymi emanują.

Daje to bardzo złą wizytówkę Kartuz

Sprawą postanowił zająć się Tyberiusz Kriger - Radny Rady Miejskiej w Kartuzach, który skierował do Mieczysława Gołuńskiego - Burmistrza Gminy Kartuzy interpelacja w sprawie wymiany śmietników na kartuskim deptaku.

Radny Kriger dla dopełnienia formalności przypomniał na jakiej podstawie składa interpelację, a wynika to z art. 24 ust. 3 z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz.U.2018.994 z późn. zm.).

Przypomnienie jest o tyle istotne, że burmistrza nader często jest „autorytetem” prawnym (może jako ormowiec miał kiedyś szkolenia z przepisów prawa?) i stwierdza, że dokumenty kierowane do niego przez radnych interpelacjami nie są. Nie pokusił się jednak o wykładnię np. Biura Analiz Sejmowych.Ta przecież urzędują prawnicy, którzy tworzą polskie prawo i oni są władni do określenie co jest interpelacją a co zapytaniem.

Burmistrz Kartuz nie ma kompetencji tworzenia prawa krajowego!

Mimo przeprowadzonej parę lat temu rewitalizacji kartuskiego deptaku, zlokalizowane tam śmietniki pozostają w opłakanym stanie. Są one zardziewałe, brudne, przekrzywione i brakuje w nich wszystkich elementów, co przedstawiają dołączone zdjęcia. Nie przystoi, aby w reprezentacyjnym miejscu miasta stały tak zniszczone kosze uliczne.” - podkreśla Tyberiusz Kriger.

W swojej interpelacji zadaje pytania:

  • Czy Gmina Kartuzy planuje wymienić uszkodzone śmietniki znajdujące się na kartuskim deptaku?
  • Jeśli tak to kiedy dojdzie do ich wymiany?

I tak mamy do czynienia z kolejną niekompetencją kartuskiej władzy.

Przecież miasto posiada odpowiednie służby (za pieniądze mieszkańców), których obowiązkiem jest bieżące monitorowanie stanu miasta i gminy. Jeśli tego nie robią, to może czas pomyśleć o zmianie?

Jednak, jak mówi stare porzekadło: ryba psuje się od głowy.

Coraz częściej w Kartuzach okazuje się, że jedynie zmiana na stanowisku burmistrza może wprowadzić miasto i gminę na drogę normalności. Inaczej dalej wszyscy będą tonąć w absurdach, ocierać się o megalomanię i celebryctwo władzy, a przede wszystkim potrzeby mieszkańców dalej będą niezauważane, bagatelizowane i ignorowane przez włodarza.

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Ludzie są???Ludzie są???

1 0

Żal tylko Kartuz które coraz bardziej tracą dystans do sąsiednich gmin Tu zadowolony jest burmistrz ,jakiś deweloper, handlarz lokalami czyli królik i jego znajomi 09:32, 30.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MonciakMonciak

2 0

Przede wszystkim ruch pieszych na wszystkich deptakach odbywa się ich środkiem a pobocza służą właścicielom do wyjścia ze swoją ofertą handlowo -usługową na zewnątrz. Niestety w Kartuzach jest na odwrót środek zastawiony ławkami a lokale nie mają możliwości zwiększenia swojej oferty 10:48, 30.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%