Zamknij
REKLAMA

Motocyklem po buspasie

21.09, 22.09.2022 hs za: UM Gdyni/fot. ZDiZ
Skomentuj
REKLAMA

Motocykliści mogą się już poruszać po gdyńskich buspasach. Nowe oznakowanie informujące o takiej możliwości pojawiło się już na buspasie na ul. Rolniczej, ul. Małokackiej i ul. Kieleckiej.

To odpowiedź na wnioski złożone przez organizacje zrzeszające motocyklistów.

- Dopuszczenie jednośladów do korzystania z gdyńskich buspasów jest zwieńczeniem inicjatywy, którą Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe rozpoczęło kilka lat temu. Wśród argumentów wskazywanych przez motocyklistów znalazły się m. in. wpływ na zmniejszenie tzw. flitrowania - czyli omijania korków poprzez jazdę między samochodami – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju -  Przyglądaliśmy się również temu rozwiązaniu w innych miastach m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Krakowie i Łodzi, gdzie doskonale się sprawdza i wpływa na płynność komunikacji w mieście – dodaje wiceprezydent.

Motocyklem po buspasie

W ostatnich dniach tablice informujące o możliwości korzystania z buspasów przez motocyklistów pojawiły się na odcinkach ulic: Rolniczej, Małokackiej i Kieleckiej.

- Na tych odcinkach ulic, formalnie motocykliści mogą już korzystać z buspasów. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu polegało na umieszczeniu tablic. Zmiany zostały zatwierdzone również na buspasie na ul. Kwiatkowskiego, tu również w najbliższym czasie pojawi się stosowne oznakowanie – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Przypomnijmy, iż do tej pory po buspasach w Gdyni poruszać się mogły pojazdy komunikacji miejskiej, gdyński transport osób z niepełnosprawnością, służby ratunkowe, autokary, nadzór ruchu ZKM i pojazdy zeroemisyjne czyli samochody elektryczne i wodorowe. Teraz do tej listy na wybranych odcinkach ulic dołączyli także motocykliści.

- Cieszy nas to, że władze Gdyni pochyliły się nad tematem i dostrzegły korzyści płynące z takiego rozwiązania i że zostało ono już wprowadzone. Umożliwienie motocyklistom korzystania z buspasów na pewno wpłynie na płynność ruchu oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach. Z rozwiązania skorzystają wszyscy użytkownicy dróg – mówi Piotr Lewandowski z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego.

(hs za: UM Gdyni/fot. ZDiZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%