Zamknij
REKLAMA

Presja społeczna ma sens! W końcu rolki papy zniknęły z dachu [ZDJĘCIA]

09.04, 22.11.2022 ps Aktualizacja: 11.00, 22.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy budynku w Nadziejewie latami czekali aż zarządca wreszcie pokryje dach nową papą. Interweniowali, prosili i nic.

O interwencję poproszony został Jerzy Terechów, szef Stowarzyszenia Czarne. Tu się dzieje!

I ruszyła machina!

Pisaliśmy o tym Tu:

Leży papa se na dachu... już kilka lat! W Nadziejewie

Pan Jerzy wybrał się na wizję lokalną i przekonał, że leżąca na dachu papa ma już swoje lata. Ludziom „kapało” z nieuszczelnionego dachu, a władze sprawę bagatelizowały, za nic mają potrzeby mieszkańców Nadziejewa.

I dopiero po interwencji Jerzego Terechowa na dachu pojawili się fachowcy i położyli papę, uszczelniając powierzchnię. Kuriozalnym jest to, że zostawione kilka lat temu rolki papy niszczały i nic się w sprawie nie działo..

Nie jest to, jak wiadomo jedyna taka sytuacja w gminie Czarne. Wystarczy wspomnieć choćby most w Prądach, który przez lata uważany był przez burmistrza jako „nie mój”. I na wszelkie interwencje mieszkańców sprawa była kwitowana twierdzeniem, że kto inny powinien zająć się remontem lub budową mostu.

„Mieszkańcy Nadziejewa i nie tylko, zaczynają bardziej reagować i mówić o problemach jakie ich dotyczą. A mianowicie problem dotyczy dziurawego dachu na budynku w Nadziejewie 31 zarządzanego przez spółkę podległą Burmistrzowi PGM w Czarnem, faktem jest, że ostatnio na tym budynku została przeprowadzona termoizolacja i miał być wykonany remont dachu, do tego celu przywieziono rolki papy, która już wiele lat leżała złożona na dachu i niszczeje.” - mówi Jerzy Terechów.

Zastanawia fakt, że w wielu sprawach burmistrz reaguje dopiero po naszych (wynikających między innych z działań Jerzego Terechowa) interwencjach medialnych.

Przypomnijmy choćby dziurę w jezdni przed mostem na Czernicy, piasek pozimowy zalegający na ulicach czy „zamarłe” kule.

Czy wreszcie oczyszczalnie w Wyczechach!

Teraz do tej listy dołącza papa w Nadziejewie. Czy naprawdę za każdym razem potrzebna jest interwencja mediów? Czy władze gminy nie wiedzą o problemach mieszkańców? Jeśli tak, to po co są?

Co robią (bo czego nie robią to widać gołym okiem) radni? W jaki sposób służą mieszkańcom?

Czy rola radnych w gminie Czarne sprowadza się jedynie do uchwalania kolejnych podwyżek?

(ps)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%