Zamknij
REKLAMA

Ulica nadal zamknięta. Samochody muszą jeździć drogą, po której nie wolno się poruszać [ZDJĘCIA]

20.42, 29.11.2022 ps/foto JT Aktualizacja: 20.48, 29.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Odpowiedzialni włodarze mają to do siebie, że przystępując do uciążliwej dla mieszkańców inwestycji najpierw prowadza konsultacje społeczne i informacyjne, by po rozpoczęciu robót uniknąć niepotrzebnych konfliktów.

Tak dzieje się w wielu miejscowościach... Jednak nie w gminie Czarne. Tutaj burmistrz nagminnie pomija mieszkańców i stawia ich przed faktem dokonanym.

Tak właśnie jest z budową niby-obwodnicy i remontem (przebudową) ulic Strzeleckiej i Pomorskiej. Zaczęły się i już! Drogi zostały zamknięte, wjechał ciężki sprzęt, a ktoś ustawił znaki zakazu i informujące o rzekomym objeździe.

Objazd, którego nie ma!

- Jedyny znak objazdu, który tak na prawdę nic nie znaczy, ponieważ ustawiony jest u zbiegu trzech ulic i kierowcy mają dylemat w którą nich mają skręcić, bo nie ma innych bardziej szczegółowych tablic informujących o objeździe – mówi Jerzy Terechów.

Z tym objazdem to jest wybitna „wesoła” twórczość osoby (osób), które ten znak umieściły. Oczywiście nigdzie nie ma żadnej tablicy opisującej trasę objazdu. Nigdzie w sieci nie ma żadnej informacji przedstawiającej i trasę i dane dotyczące terminu zamknięcia Strzeleckiej i Pomorskiej.

Przede wszystkim nigdzie nie ma słowa PRZEPRASZAM!

A ono jak najbardziej należy się mieszkańcom gminy Czarne!

Postawiono znak zakaz wjazdu wszelkich pojazdów przy biurze przepustek, tym samym odcięto drogę dojazdową do klubu garnizonowego i Wojskowej Administracji Koszar. Tak działania gminy ograniczają dostęp do garnizonu wojskowego.

Według naszej wiedzy – nikt z Urzędu Miejskiego nie konsultował z wojskiem zamknięcia ulicy i wyznaczenia drogi alternatywnej. W dobie wojny za wschodnią granicą słabo to wygląda.

Burmistrz blokuje wojsko?

Z ulicą Strzelecką jest jeszcze jeden problem! (o tym napiszemy w kolejnym materiale) Zbudowanie drogi od nowa bez konsultacji może zaowocować bardzo poważnymi utrudnieniami w ruchu w aspekcie poruszania się samochodów wojskowych.

Bonus w postaci zamknięcia Pomorskiej

Nie dość, że zamknięto ul. Strzelecką, to jeszcze trwa przebudowa ul. Pomorskiej. Droga przy Zakładzie Karnym nadal jest nieczynna, tam jak widać praca wre i chyba szybko ulica nie będzie otwarta!

Ulica Pomorska jest zamknięta z powodu prac podłączenia do sieci kanalizacyjnej nowo wybudowanego budynku przy ZK, w którym będą się szkolić przewodnicy psów służbowych.

- Trzeba zadać sobie pytanie czy czasami zamknięcie tych dróg i brak konkretnego dojazdu, nie naraża na poważnie straty finansowe lub gospodarcze Jednostkę Wojskową i Zakład Karny!? - podkreśla Jerzy Terechów, prezes stowarzyszenia Czarne. Tu się dzieje!

Z powodu budowy ronda u zbiegu ulic Strzeleckiej i Południowej, ulice te częściowo zostały wyłączone z ruchu drogowego, tym samym zlikwidowano bezpieczny dojazd do JW i ZK. Planiści w gminie Czarne nie wyznaczyli w tym celu żadnego objazdu jak i dogodnego dojazdu do powyższych strategicznych instytucji.

Aż dziw, że jeszcze nie rozpętała się awantura w gabinetach rządowych? Przecież działania burmistrza doprowadziły do chaosu i blokady dwóch bardzo ważnych podmiotów – jednego ze struktury Ministerstwa Obrony Narodowej, drugiego Ministerstwa Sprawiedliwości.

GALERIA poniżej>>>

(ps/foto JT)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%