Zamknij
REKLAMA

Szczepimy się z KGW. Festyn w Bączu za nami

12:56, 30.08.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto TK
Skomentuj
REKLAMA

W Bączu (gmina Kartuzy) odbył się dzisiaj rodzinny festyn na zakończenie lata, który zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich Jezioranki  w ramach rządowego programu #SzczepiMy się z KGW.

Podczas pikniku można było zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson przeciw COVID-19.

Oprócz tego KGW zaprosiło mieszkańców do degustacji własnych wyrobów. Goście mogli rozgrzać się pysznym żurkiem. Były też potrawy z grilla, bigos, kompot, kawa i ciasto oraz gofry.

Organizatorki pomyślały też o najmłodszych. Przygotowały dla nich strefę rozrywki i animacje.

- Gratulacje dla KGW Jezioranki na czele z przewodnicząca Mirosławą Bobkowską - mówi kartuski radny Tyberiusz Kriger. - Najlepszym dowodem, ze festyn się udał była wysoka frekwencja.

#SzczepimySię z KGW

Zaszczepienie jak największej części społeczeństwa przeciw COVID-19 jest jednym z najważniejszych środków do przezwyciężenia pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Aby podnieść poziom zaszczepienia mieszkańców Polski, szczególnie na obszarach wiejskich i w mniejszych miejscowościach, Narodowy Program Szczepień został poszerzony o inicjatywę #SzczepimySię z KGW.

Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają akcję promocyjną do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W przypadku spełnienia wymogów ARiMR przekazuje środki na organizację wydarzenia.

Kwota dofinansowania 1 Festynu wynosi 8 tys. zł, a czas jego trwania nie może przekroczyć 3 dni.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto TK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

CiekawskiCiekawski

0 0

Ile osób się zaszczepiło? 08:22, 31.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%