Zamknij
REKLAMA

By posprzątać świat trzeba zacząć od tego co najbliżej! W Łapalicach porządkowali brzeg jeziora

22:27, 26.09.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto TK
Skomentuj
REKLAMA

W sobotnie przedpołudnie mieszkańcy Łapalic oraz radny Tyberiusz Kriger posprzątali teren przy jeziorze Łapalickim, włączając się aktywnie do akcji „Sprzątanie Świata”.

Pod koniec września na całym świecie odbywa się międzynarodowa kampania „Sprzątanie Świata". Akcja polega na zbieraniu porzuconych odpadów i przekazaniu ich na bezpieczne wysypisko lub do powtórnego wykorzystania.

Chodzi o to, by poprzez sprzątanie uświadamiać o zagrożeniach, jakie płyną z zaśmiecania Ziemi. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

O czystość naszej małej ojczyzny zadbali również radny Tyberiusz Kriger oraz mieszkańcy Łapalic, którzy zakasali rękawy i posprzątali teren przy jeziorze Łapalickim. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo. Jest ono często odwiedzane przez mieszkańców, lubi tu przebywać młodzież i całe rodziny. Spotkać można również wielu wędkarzy.

Niestety teren ten jest także zaśmiecony. Z roku na rok tych śmieci jest mniej, ale nadal jest ich sporo. Przeważały butelki szklane i plastikowe, a także puszki. Znaleziono także opony czy puszki po farbie.

„Wspólne sprzątanie to bardzo dobra akcja edukacyjna. Właśnie poprzez takie działania uczymy siebie nawzajem dbałości o nasze środowisko. Wystarczy para rękawic, worek i odrobina chęci, aby posprzątać swoją najbliższą okolicę. Według mnie w samym zjawisku śmiecenia nie tyle chodzi o ekologię, ale o zwykłą ludzką przyzwoitość i elementarną kulturę osobistą. To przykre, że niektórzy nie doceniają walorów przyrody, która nas otacza i zaśmiecają tereny leśne czy jeziora. W dużym stopniu to od nas samych zależy, jak wygląda miejsce, w którym żyjemy.” - mówi Tyberiusz Kriger.

Łącznie zebrano około 10 dużych worków z odpadami. Śmieci te zostaną zabrane przez pracowników firmy Saniko, za co organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Podobne akcje odbywają się w wielu miejscowościach województwa pomorskiego.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto TK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%