Zamknij
REKLAMA

Gdańsk: w Bazylice Mariackiej odbyła się msza święta w intencji Pawła Adamowicza

16:03, 16.01.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Msza święta w intencji zamordowanego przed trzema laty prezydenta Gdańska była kolejną uroczystością z okazji trzeciej rocznicy śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W Bazylice Mariackiej były obecne wdowa, europosłanka Magdalena Adamowicz z córkami oraz brat zmarłego prezydenta, poseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Adamowicz, a także władze samorządowe z Trójmiasta.

W trzecią rocznicę śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbyła się w piątek w Bazylice Mariackiej msza święta w intencji zamordowanego samorządowca.

Po mszy przy grobie zamordowanego prezydenta odbyła się modlitwa międzywyznaniowa. Oprawę muzyczną zapewniła Cappella Gedanensis pod dyrekcją Rafała Kłoczko.

W piątek poinformowano, że nagrodę im. Pawła Adamowicza otrzymała burmistrz Kolonii Henriette Reker. Uhonorowano ją za doskonałość i odwagę w swojej pracy na rzecz promocji wolności, solidarności i równości w Kolonii. Henriette Reker sześć lat temu, w przededniu wyboru na stanowisko burmistrza, przeżyła zamach na swoje życie.

W Galerii Palowej w Ratuszu Głównego Miasta otwarto też wystawę "Cisza. Gdańscy fotoreporterzy Prezydentowi".

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 r. w wyniku zadanych mu ran przez zamachowca podczas udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dożywocie dla sprawcy?

W grudniu ub.r. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, po prawie trzech latach śledztwa, skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko zatrzymanemu zaraz po zbrodni Stefanowi W.

Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie.(PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ jann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%