Zamknij
REKLAMA

Gra szyfrów w Czarnem

08.32, 23.09.2022 hs za: IPN Aktualizacja: 08.35, 23.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zapraszamy do odwiedzenia mobilnego showroomu promującego gamingowy projekt edukacyjny ,,Gra Szyfrów”. Będzie on dostępny w miejscowości Czarne na placu Wolności 23 września (piątek) w godz. 17–22.

Projekt edukacyjny ,,Gra Szyfrów” to innowacyjna gra służąca nie tylko rozrywce, ale również edukacji historycznej – przybliżająca grającym realia wojny polsko-bolszewickiej, pracę i dokonania polskich kryptologów. Na wystawie gra dostępna jest na VR oraz PC.

Po inauguracji w dniach 14–16 września 2022 r. na terenie Sejmu RP, wystawa mobilna wyruszyła w trasę po Polsce.

Już 23 września br. (w piątek) przyjedzie do Czarnego, gdzie będzie dostępna na placu Wolności. W prezentacji weźmie udział prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki.

Łącznie wystawa odwiedzi 20 miast w całej Polsce, gdzie mieszkańcy, w szczególności młodzież, będą mogli za darmo zapoznać się z "Grą Szyfrów". W każdym mieście wystawa będzie gościć jeden dzień. Finał projektu odbędzie się 28 października w Głogowie. 

Celem organizatorów wystawy mobilnej jest umożliwienie jak największej liczbie osób zainteresowanych bezpośredniego zapoznania się i doświadczenia możliwości edukacyjno-rozrywkowych, oferowanych przez współczesne nowe technologie. Warto podkreślić, że ,,Gra Szyfrów" jest częścią projektu MEiN pt. ,,Gry w edukacji" i została wpisana do programu nauczania jako treści rekomendowane. 

Informacje organizacyjne:

Wystawa będzie dostępna bezpłatnie w godz. 17.00–22.00, przy czym przewiduje się, że w godzinach 17.00–19.00 będzie dostępna dla grup zorganizowanych, a w godzinach 19.00–22.00 wystawę będzie mogła zwiedzić każda osoba dorosła, a także młodzież w wieku od 13 roku życia – za zgodą rodzica lub opiekuna.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie namiot edukacyjny przygotowany przez Oddział IPN w Gdańsku.

Wszystkie informacje o trasie Mobilnego Showroomu dostępne są tutaj (link do strony): Inauguracja mobilnej wystawy – Biuro Nowych Technologii (ipn.gov.pl).

(hs za: IPN )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%